Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
ZKM Gdańsk

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

ZKM Gdańsk
Autor Wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post ZKM Gdańsk Odpowiedz z cytatem
W dniu 6.08.2006 ZKM Gdańsk odebrał 33 (słownie: trzydzieści trzy) Shocked nowe Solarisy i w związku z tym zorganizowali festyn dla mieszkańców, turystów i miłośników komunikacji.
Zorganizowali wystawę nowego i starego taboru, w autobusach zainstalowali symulatory a "obsługę" gości stanowili w większości miłośnicy komunikacji.
Trochę inny świat...
Pon Sie 07, 2006 14:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Sie 07, 2006 14:16
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Re: ZKM Gdańsk Odpowiedz z cytatem
ar-ko napisał:
W dniu 6.08.2006 ZKM Gdańsk odebrał 33 (słownie: trzydzieści trzy) Shocked nowe Solarisy i w związku z tym zorganizowali festyn dla mieszkańców, turystów i miłośników komunikacji.
Zorganizowali wystawę nowego i starego taboru, w autobusach zainstalowali symulatory a "obsługę" gości stanowili w większości miłośnicy komunikacji.
Trochę inny świat...

Niestety sporo inny... był tez pokaz gaszenia jelcza M11 przez straż, na koniec autobusy za darmo zawiozły gości na osiedla. Niestety z nowymi solarisami są już problemy:
Dziennik Bałtycki 25.07.2006
W sobotę około południa z nowiutkiego autobusu solaris, który ruszał z pętli przy ul. Jana z Kolna w Gdańsku, wypadły drzwi. Na szczęście w autobusie linii 154 jadącym w kierunku Oruni Górnej nie było wielu pasażerów. Nikt więc nie ucierpiał. Do Gdańska przyjechał już serwisant z firmy Solaris Bus and Coach, która wyprodukowała ten pojazd. –Usterka zostanie usunięta w ramach gwarancji. Dodatkowo sprawdzone zostaną wszystkie nowe autobusy, które w ciągu ostatnich tygodni trafiły do Gdańska. Jest ich łącznie 27, w przyszłym tygodniu pojawi się kolejnych sześć –wyjaśnia Izabela Kozicka –Prus, rzeczniczka gdańskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, który w drodze przetargu zakupił niskopodłogowe solarisy za prawie 23,5 miliona złotych. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Dziennik Bałtycki”, z innego dopiero co zakupionego autobusu wyleciała boczna szyba w kabinie kierowcy. Gdański ZKM tej informacji jednak nie potwierdza. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z ekspertami komunikacyjnymi, którzy chcieli pozostać anonimowi. Ich zdaniem, takie wypadki jak ten sobotni czasami mają miejsce. Są z reguły spowodowane szybkim, czasami nawet zbyt szybkim, procesem produkcyjnym takich autobusów. –Normalny cykl trwa mniej więcej około sześciu miesięcy. Tym razem skrócono go o połowę –wyjaśnia jeden z nich.
Sad
ale nie tylko w Gdańsku inaczej jest....
Express Ilustrowany 21.07.2006
Ostatni w taborze łódzkiego MPK jelcz M 11 wyjechał w czwartek w swój ostatni kurs z pasażerami linii 86. Przystrojony w kwiaty, chorągiewki i pamiątkową tablicę przejechał przez centrum miasta na pętlę autobusową przy ul. Maratońskiej. Tam zastąpił go nowoczesny jelcz 121 MB. Obaj kierowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W zajezdni przy ul. Nowe Sady są teraz tylko nowe, niskopodłogowe autobusy tej marki - w ubiegłym roku firma kupiła 19 takich pojazdów, w tym - 17, z których sześć pierwszych już wyjechało na trasy. Jelcz M 11 zostanie w zajezdni i będzie służył jako eksponat.
Pon Sie 07, 2006 15:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Neon
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Dziennik Bałtycki 25.07.2006
W sobotę około południa z nowiutkiego autobusu solaris, który ruszał z pętli przy ul. Jana z Kolna w Gdańsku, wypadły drzwi. Na szczęście w autobusie linii 154 jadącym w kierunku Oruni Górnej nie było wielu pasażerów. Nikt więc nie ucierpiał. Do Gdańska przyjechał już serwisant z firmy Solaris Bus and Coach, która wyprodukowała ten pojazd. –Usterka zostanie usunięta w ramach gwarancji. Dodatkowo sprawdzone zostaną wszystkie nowe autobusy, które w ciągu ostatnich tygodni trafiły do Gdańska. Jest ich łącznie 27, w przyszłym tygodniu pojawi się kolejnych sześć –wyjaśnia Izabela Kozicka –Prus, rzeczniczka gdańskiego Zakładu Komunikacji Miejskiej, który w drodze przetargu zakupił niskopodłogowe solarisy za prawie 23,5 miliona złotych. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł „Dziennik Bałtycki”, z innego dopiero co zakupionego autobusu wyleciała boczna szyba w kabinie kierowcy. Gdański ZKM tej informacji jednak nie potwierdza. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z ekspertami komunikacyjnymi, którzy chcieli pozostać anonimowi. Ich zdaniem, takie wypadki jak ten sobotni czasami mają miejsce. Są z reguły spowodowane szybkim, czasami nawet zbyt szybkim, procesem produkcyjnym takich autobusów. –Normalny cykl trwa mniej więcej około sześciu miesięcy. Tym razem skrócono go o połowę –wyjaśnia jeden z nich. Sad

No proszę i tutaj chcę przyciągnąć uwagę Plocmastera. Że nie takie niezawodne są Solarisy Confused . Śmiem twierdzić, że jeżeli we Włocławku wydarzyła by się taka sytuacja nie wiem czy Solaris wygrał by następny przetarg.
Cytat:
ale nie tylko w Gdańsku inaczej jest....
Express Ilustrowany 21.07.2006
Ostatni w taborze łódzkiego MPK jelcz M 11 wyjechał w czwartek w swój ostatni kurs z pasażerami linii 86. Przystrojony w kwiaty, chorągiewki i pamiątkową tablicę przejechał przez centrum miasta na pętlę autobusową przy ul. Maratońskiej. Tam zastąpił go nowoczesny jelcz 121 MB. Obaj kierowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. W zajezdni przy ul. Nowe Sady są teraz tylko nowe, niskopodłogowe autobusy tej marki - w ubiegłym roku firma kupiła 19 takich pojazdów, w tym - 17, z których sześć pierwszych już wyjechało na trasy. Jelcz M 11 zostanie w zajezdni i będzie służył jako eksponat.

O tak co bym dał, ażeby u nas też coś takiego zorganizowali z IK 280 i PR110 Confused

Sro Sty 17, 2007 14:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
No proszę i tutaj chcę przyciągnąć uwagę Plocmastera. Że nie takie niezawodne są Solarisy Confused .
Przyciągnąłeś ją. Przede wszystkim — skąd ci się wzięło, że jestem jakimś piewcą niezawodności Solarisów? Nikt w Płocku ich nie lubi i ja też. Wink
Co do tych wydarzeń — ktoś lub coś mogło uszkodzić drzwi, zresztą porównaj sobie 1 wypadnięte drzwi do wielu powyginanych MAN-ów… A że okno wypadło? ITS Michalczewski mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat
Zresztą, Solaris miał powody, żeby się do gdańskich wozów nie przykładać — bystrzejsi wiedzą o co mi chodzi Very Happy
Cytat:
O tak co bym dał, ażeby u nas też coś takiego zorganizowali z IK 280 i PR110 Confused
Przecież u was już nie jeżdżą Wink

Sro Sty 17, 2007 18:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Neon
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
No proszę i tutaj chcę przyciągnąć uwagę Plocmastera. Że nie takie niezawodne są Solarisy Confused .
Cytat:
Przyciągnąłeś ją. Przede wszystkim — skąd ci się wzięło, że jestem jakimś piewcą niezawodności Solarisów? Nikt w Płocku ich nie lubi i ja też. Wink
Co do tych wydarzeń — ktoś lub coś mogło uszkodzić drzwi, zresztą porównaj sobie 1 wypadnięte drzwi do wielu powyginanych MAN-ów… A że okno wypadło? ITS Michalczewski mógłby powiedzieć coś więcej na ten temat
Zresztą, Solaris miał powody, żeby się do gdańskich wozów nie przykładać — bystrzejsi wiedzą o co mi chodzi

Nie i owszem nie powiedziałeś że są nie zawodne. Chodziło mi o to co powiedziałeś w poscie o Solarisach: "dobre". Jak widać nie zupełnie Confused Nie jestem w stanie się dziwić Wink. Ale nie narzekam. Np. jakieś dzieciaki. Wiele powyginanych MAN-ów ... Daj przykład Razz
No ITS wie coś o tym, gdyż kupił (jeżeli się mylę to popraw mnie Smile )pierwsze MAN-y z takim oknami, to ma za swoje.
Cytat:
Cytat:
Przecież u was już nie jeżdżą Wink

Nie zrozumiałeś mnie chodziło mi, że tak jak w Łodzi: "Ostatni kurs" Smile. Ale muszę przyznać Ci rację Sad

Coś musiałem zmienić bo był wyraz wyświetlony 2 razy Razz

Sro Sty 17, 2007 19:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Chodziło mi o to co powiedziałeś w poscie o Solarisach: "dobre". Jak widać nie zupełnie Confused
A co w nich złego? Nie ma autobusów w 100% bezawaryjnych, każdy może się zepsuć. Jedne częściej, inne rzadziej.
Cytat:
Daj przykład Razz
Choćby nasze MAN-y, które jeździły do 100licy na spawanie kratownicy. Albo MAN-y z Torunia. Albo NG313, które do stolicy jeździć nie musiały, bo już tam były…
Cytat:
(jeżeli się mylę to popraw mnie Smile )
Widziałem kiedyś fotę MAN-a z takimi oknami z Izraela.
Cytat:
Nie zrozumiałeś mnie chodziło mi, że tak jak w Łodzi: "Ostatni kurs" Smile.
Ale u was de facto ostatni kurs tych busów już się dawno odbył Wink

Sro Sty 17, 2007 20:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Sty 17, 2007 20:20

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do: