Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
MPK Łódź
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

MPK Łódź
Autor Wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Spójrzmy na to np. z perspektywy babci, (albo matki z wózkiem) która musi się wdrapywać do Ikarusa lub do Conecto.
IMO matka z wózkiem czy babcia zdecydowanie wolałaby niskopodłogowca, nawet jeśli przed przyjazdem do KM woziłby przez 12 lat Niemców.
A teraz spójrz na to z perspektywy ekonomicznej — czy warto jest marnować pół miliona na autobus lepszy od tego Ikara tylko w kwesti wysokości podłogi (a i tak niewiele), a przy tym kiepsko wykonany? Nie lepiej zamiast tego kupić 2 porządne używki albo dołożyć trochę i mieć już coś porządnego?
Cytat:
. Spójrzmy na to z perspektywy ochrony środowiska.
IMVHO zanieczyszczenia powodowane przez stare autobusy to niewielka część wszystkich, tutaj zająłbym się raczej pewnym dużym zakładem pracy położonym na północny zachód od Płocka
Cytat:
Spójrzmy z perspektywy kierowcy
Po pierwsze nikt go do pracy w KM nie zmusza i może pracować gdzie chce, po 2 zbiorkom jest dla pasażerów a nie kierowców
Cytat:
W końcu spójrzmy na bryłę autobusu. Jak wygląda z zewnątrz Ikarus, a jak Conecto.
Taak, oczywiście, wygląd autobusu jest najważniejszy.
Cytat:
Poza tym Łódź nie musi posiadać 100% taboru niskopodłogowego. Są linie, na których częstotliwość kursowania jest tak duża, że z powodzeniem Conecto się na nie nadają. Np. linia 57.
Masz na myśli to, że jak już ludzie mają często autobus, to im to wystarczy i nie muszą już mieć luksusów w postaci niskiej podłogi, w miarę cichego silnika i siedzeń od których nic nie boli? Bożesztymój…

Sob Kwi 21, 2007 13:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sob Kwi 21, 2007 13:02
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
IMO matka z wózkiem czy babcia zdecydowanie wolałaby niskopodłogowca, nawet jeśli przed przyjazdem do KM woziłby przez 12 lat Niemców.
A teraz spójrz na to z perspektywy ekonomicznej — czy warto jest marnować pół miliona na autobus lepszy od tego Ikara tylko w kwesti wysokości podłogi (a i tak niewiele), a przy tym kiepsko wykonany? Nie lepiej zamiast tego kupić 2 porządne używki albo dołożyć trochę i mieć już coś porządnego?
A ten cały czas swoje... Myślisz, że taka używka jak np. w Płocku pojeździ dłużej niż nowe Conecto? Poza tym Ci tłumaczę, że Łódź ma 70% niskopodłogowców i nie potrzebuje używek. Może dla KM Płock używany autobus niskopodłogowy to jest jakieś rozwiązanie na zastąpienie dużej ilości wysokopodłogowców. Ale nie w Łodzi. Poza tym uwierz mi, że tej babci łatwiej się wdrapać do Conecto niż do Ikarusa.
Cytat:
IMVHO zanieczyszczenia powodowane przez stare autobusy to niewielka część wszystkich, tutaj zająłbym się raczej pewnym dużym zakładem pracy położonym na północny zachód od Płocka
Może i niewielka część, ale zawsze jakaś... Ty na pewno masz dane, które wykazują jaki to jest konkretnie procent, prawda?
Cytat:
Po pierwsze nikt go do pracy w KM nie zmusza i może pracować gdzie chce, po 2 zbiorkom jest dla pasażerów a nie kierowców
Po pierwsze co znaczy "po 2 zbiorkom", bo niestety nie rozumiem tego bełkotu... Nie wiem czy oglądałeś na TVN24 program "Firma", w którym mówili, że coraz bardziej brakuje kierowców autobusów w Polsce. Kierowcą wolą pracować za granicą, gdzie mają lepsze warunki pracy. Myślisz, że kierowanie Ikarusem to szczyt marzeń? Pewnie, że nikt ich nie zmusza, ale jeżeli mają wybór, to podziękują za takiego Ikarusa. Ty oczywiście byś wszystkich posadził za kółko Ikarusa i jazda! Bo po Twojej wypowiedzi widać, że nie liczyłbyś się z warunkami pracy swoich pracowników. Byle Tobie było wygodnie. Świetne podejście do sprawy...
Cytat:
Taak, oczywiście, wygląd autobusu jest najważniejszy.
Nie wyrywaj zdań z kontekstu! Poza tym nawet w cytacie, który przytoczyłeś jest napisane "w końcu spójrzmy na bryłę autobusu". Czytaj ze zrozumieniem! Wygląd nie jest najważniejszy, ale ma też jakąś drugorzędną rolę. Chociaż oczywiście Tobie bardziej się podoba Ikarus...
Cytat:
Masz na myśli to, że jak już ludzie mają często autobus, to im to wystarczy i nie muszą już mieć luksusów w postaci niskiej podłogi, w miarę cichego silnika i siedzeń od których nic nie boli? Bożesztymój…
Mam na myśli, że nie wszystkie linie muszą być obsługiwane w 100% przez niskopodłogowce. Jeżeli linia ma dużą częstotliwość kursowania, to wystarczy puścić tylko część niskopodłogowców, a i tak czas oczekiwania na taki autobus nie będzie jakiś bardzo długi. Poza tym ta linia nie obsługuje kursów do jakiegoś szpitala. W Łodzi linia 70, która jeździ do szpitala CZMP jest obsługiwana w 100% przez niskopodłogowce. W Płocku 19, która też kursuje do szpitala jest obsługiwana tak jak linia 57 w Łodzi. Więc masz porównanie... I drugie przykazanie się swoją drogą kłania!...

PŁOCKIBUS - płocki serwis komunikacyjny:
http://www.kmplock.xt.pl
Sob Kwi 21, 2007 13:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Myślisz, że taka używka jak np. w Płocku pojeździ dłużej niż nowe Conecto?
A czym wolisz jeździć, Conectem czy NL202? Poza tym 6 lat wytrzyma, za cenę 1 Conecta ma się 2, 6+6=12, a w 2019 takie Conecto byłoby pośmiewiskiem dla obcokrajowców
Cytat:
Po pierwsze co znaczy "po 2 zbiorkom", bo niestety nie rozumiem tego bełkotu...
Po drugie komunikacja zbiorowa
Cytat:
Kierowcą wolą pracować za granicą, gdzie mają lepsze warunki pracy.
Nie chodzi im o warunki, tylko o kasę. A na Śląsku jakoś jeżdżą tymi heblami i nikt nie narzeka.
Cytat:
Wygląd nie jest najważniejszy, ale ma też jakąś drugorzędną rolę.
Dla mnie nie ma znaczenia, jak autobus wygląda. Dla mnie liczy się, czy będzie porządnie wykończony, nie będzie miał silnika ponadnormatywnie głośnego i foteli takich, że nie wiadomo, co boli bardziej — plecy czy odbyt.
Cytat:
I drugie przykazanie się swoją drogą kłania!...
Za dużo telenowel Razz

Sob Kwi 21, 2007 14:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
A czym wolisz jeździć, Conectem czy NL202? Poza tym 6 lat wytrzyma, za cenę 1 Conecta ma się 2, 6+6=12, a w 2019 takie Conecto byłoby pośmiewiskiem dla obcokrajowców
A Ty czym wolisz jeździć? Conecto czy Ikarusem? Bo chyba takie pytanie jest bardziej na miejscu... Uważasz, że NL202 w 2019 roku nie byłby pośmiewiskiem? Nie ma co tak daleko wybiegać w przyszłość. Teraz mamy 2007 rok i to Ikarus jest pośmiewiskiem!
Cytat:
Nie chodzi im o warunki, tylko o kasę. A na Śląsku jakoś jeżdżą tymi heblami i nikt nie narzeka.
A myślisz, że kasy to nie mają tam lepszej? No świetnie - niech sobie jeżdżą na Śląsku. A skąd Ty wiesz, że nikt nie narzeka? Jak zwykle z opinii ogółu? Widzę, że te tematy, w których kończą Ci się argumenty po prostu pomijasz... Jak poprosiłem o dane na temat zanieczyszczenia środowiska przez silniki bez norm Euro, to nagle ucichłeś... Twoja opinia, że to tylko mały procent jakoś mnie nie przekonuje.
Cytat:
Dla mnie nie ma znaczenia, jak autobus wygląda. Dla mnie liczy się, czy będzie porządnie wykończony, nie będzie miał silnika ponadnormatywnie głośnego i foteli takich, że nie wiadomo, co boli bardziej — plecy czy odbyt.
Głośny silnik, niewygodne siedzenia - wypisz, wymaluj Ikarus.
Cytat:
Za dużo telenowel
A to już pozostawiam bez komentarza...

Sob Kwi 21, 2007 15:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Uważasz, że NL202 w 2019 roku nie byłby pośmiewiskiem?
I wytrzymałby? Miałem na myśli późniejsze nabycie nowej używki, która ma chociaż niską podłogę.
Cytat:
Conecto czy Ikarusem?
Hmm, mimo wszystko skłonię się ku 2 opcji, aczkolwiek moja opinia może nie być miarodajna…
Cytat:
A skąd Ty wiesz, że nikt nie narzeka? Jak zwykle z opinii ogółu?
Czyli mam teraz obrać kierunek gierkówka i po dotarciu do GOP-u pytać osobno każdego kierowcę?
Cytat:
Jak poprosiłem o dane na temat zanieczyszczenia środowiska przez silniki bez norm Euro, to nagle ucichłeś...
Tu masz tabelkę z porównaniem, dane na temat co truje bardziej — rafineria czy autobusy trudno byłoby uzyskać, a nie mam teraz za bardzo czasu
Cytat:
Głośny silnik, niewygodne siedzenia - wypisz, wymaluj Ikarus.
I nie tylko

Nie Kwi 22, 2007 00:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
I wytrzymałby? Miałem na myśli późniejsze nabycie nowej używki, która ma chociaż niską podłogę.
I tak chcesz w nieskończoność nabywać te niskopodłogowe używki? Powtórzę jeszcze raz - nie ma potrzeby mieć 100% niskopodłogowego taboru.
Cytat:
Czyli mam teraz obrać kierunek gierkówka i po dotarciu do GOP-u pytać osobno każdego kierowcę?
No myślałem, że masz jakieś podstawy do głoszenia takich opinii. A ja powiem, że kierowcy na Śląsku narzekają na Ikarusy. I co?
Cytat:
Tu masz tabelkę z porównaniem, dane na temat co truje bardziej — rafineria czy autobusy trudno byłoby uzyskać, a nie mam teraz za bardzo czasu
No fajna tabelka. Tylko, że ona pokazuje wyższość Conecto nad Ikarusem...

Nie Kwi 22, 2007 09:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
I tak chcesz w nieskończoność nabywać te niskopodłogowe używki?
A co, zabraknie ich? Spokojnie, w UE tak łatwo nie zabronią nam ściągania używek Wink
Cytat:
I co?
I jak im tak niedobrze w tych Ikarusach, to niech pójdą pracować do kopalni — na pewno będzie im łatwiej i wygodniej
Cytat:
Tylko, że ona pokazuje wyższość Conecto nad Ikarusem...
No dobra, niech ci będzie — Conecto jest lepsze. Co nie tłumaczy sensu kupowania ich.

Nie Kwi 22, 2007 19:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
No dobra, niech ci będzie — Conecto jest lepsze.
Tyle chciałem osiągnąć Wink

Nie Kwi 22, 2007 20:02 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Tyle chciałem osiągnąć Wink
Flamujemy dalej: przeczytaj to, co napisałem po tym, co zacytowałeś…

Nie Kwi 22, 2007 20:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Nie Kwi 22, 2007 20:31

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: