Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Ciekawostki w Wawie
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Ciekawostki w Wawie
Autor Wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
W innych stolicach nam sąsiednich malowanie jest proste, tanie i spokojne to fakt. Najfajniej podoba mi się chyba Pragi i Wilna. Zbyt dużo kolorów, figur faktycznie czasami nie jest dobre. A jaki problem z jego utrzymaniem jest, wiemy po naszym mieście, gdzie jego odnawianie jest dosyć kłopotliwe i kosztowne. I ile zmian w nim już też było? Warszawa już chyba na silę szuka swojej oryginalności? Kiedy prowadzali poprzednie malowanie, w tym samym czasie jak my, to nowe wyglądało wręcz super, dużo żółtego dawało lekkości w stosunku do całych czerwonych autobusów. Dziś Warszawa po pomysłach władz MZA, postanowiła chyba koniecznie odciąć się już od mocno powielonego wzoru w innych miastach? Ale efekt? Cieszy mnie tez, że w pomysły MZA Anxious (wiemy kogo!) w końcu wkroczyło ZTM i chce wprowadzić porządek. Zastanawiająca jest za to jakaś moda która zapanowała w naszym kraju na zmienianie malowań! Sad to już kolejne miasto które w tym roku postanowiło zmienić malowanie komunikacji!!

Sro Paź 29, 2008 08:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Sro Paź 29, 2008 08:25
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Zastanawiająca jest za to jakaś moda która zapanowała w naszym kraju na zmienianie malowań! Sad to już kolejne miasto które w tym roku postanowiło zmienić malowanie komunikacji!!

Tak, tylko raczej wszystko w druga strone niz teraz w warszawce. W innych miastach po doswiadczeniach z wymyslnym (drogim) malowaniem, wprowadza sie teraz wzory bardziej skromne , a tym samym tansze. ZTM chce zrobic dokładnie odwrotnie, jak to mowia : bogatemu wszystko wolno Wink
Sro Paź 29, 2008 10:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Coś mi to malowanie warszawskie przypominało, coś co już było wcześniej, tylko nie wiedziałem co...
Teraz już wiem! Naszego #566 z reklamą Kodaka...

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Czw Paź 30, 2008 16:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
Coś mi to malowanie warszawskie przypominało, coś co już było wcześniej, tylko nie wiedziałem co...
Teraz już wiem! Naszego #566 z reklamą Kodaka...

faktycznie!

Pią Paź 31, 2008 08:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Miłośnicy komunikacji uratowali zabytkowego sana
Dziennik, 27-03-2009
Czterdzieści parę lat temu woził pasażerów, prawdopodobnie w powiatowym Sieradzu lub Piotrkowie Trybunalskim. Potem pełnił rolę... szopy.

Teraz znów, jak przed laty, błyszczy czerwonym lakierem. Wkrótce, prawdopodobnie podczas najbliższej Nocy Muzeów, zabytkowym sanem pojadą warszawiacy.
San H-100 B - bo o tym autobusie mowa - przeszedł właśnie badania techniczne. Jest więc całkowicie legalnie dopuszczonym do ruchu pojazdem. Z wdziękiem pomknął z bazy na Stalowej, gdzie go naprawiano, do zajezdni na Ostrobramskiej. Tam będzie garażował w towarzystwie swoich niewiele młodszych "kolegów" - berlieta, czy dwóch jelczy-ogórków - zabytkowych pojazdów, będących własnością Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.
San wygląda jak spod igły. Ale rok temu to był obraz nędzy i rozpaczy. W jednej z podsieradzkich wsi odnaleźli
go członkowie KMKM i postanowili przywrócić mu dawną świetność. Właściciel wraku dał się przekonać i odsprzedał pojazd. Potem wystarczyło go tylko przewieźć na lawecie do stolicy do zajezdni Miejskich Zakładów Autobusowych, które udostępniły teren. Po roku prac pojazd jest jak nowy, ale szczytem luksusu ten pojazd nie jest i nigdy nie byl. W wąskich drzwiach z trudem mieściła się tęższa osoba. Małe
okienka sprawiały, że w pojeździe było ciemnawo nawet za dnia. Silniki sanów na trasie po prostu wyły. Właśnie z tych powodów sany nigdy po Warszawie nie jeździły, były eksploatowane w mniejszych miastach w latach 60. i 70. Jeszcze na początku lat 80. można było spotkać pojedyncze sztuki w Płocku - mieście, w którym stanowiły niegdyś podstawowy tabor. Potem poszły na złom.

żródło: www.przegubowiec.com http://www.przegubowiec.com/galeria/displayimage.php?pos=-13945 - piękny!

Pią Mar 27, 2009 22:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pią Mar 27, 2009 22:42

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do: