Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
MPK Łódź
Idź do strony 1, 2  Następny

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

MPK Łódź
Autor Wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
"Walą" wszyscy na te kursy do Warszawy, a nikt nie pomyśli o Łodzi.
Bo Łódź to syf, bezrobocie i ubóstwo, a Wawa wiadomo…

Pon Kwi 16, 2007 16:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Kwi 16, 2007 16:22
Damian
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Cytat:
"Walą" wszyscy na te kursy do Warszawy, a nikt nie pomyśli o Łodzi.
Bo Łódź to syf, bezrobocie i ubóstwo, a Wawa wiadomo…

No teraz to mnie sprowokowałeś.Mimo, że jestem rodowitym Płocczaninem, to pracowałem, mieszkałem i właśnie kończę studiować w Warszawie, a obecnie mieszkam i pracuję w Łodzi i w życiu bym nie określił któregoś z miast w taki sposób jak ty to uczyniłeś. Są sprawy w krórych Warszawa nie dorasta do pięt Łodzi i vice-versa.Każde miasto jest inne i każde ma swoje wady i zalety. A odnośnie np.rozwiązań komunikacyjnych, stosowanych w Warszawie, którą wiele osób uważa za ideał też mam swoje zdanie-niekoniecznie pozytywne.
Pon Kwi 16, 2007 22:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
No teraz to mnie sprowokowałeś.
Skoro cię sprowokowałem, to czemu nie napisałeś nic dosadnego?
Owszem, zarówno Wawa jak i Łódź mają swoje zalety i wady, ale bigos po łódzku (tzn. kiszenie dzieci w beczkach), morderczy lekarze pogotowia, niby-zadbana Piotrkowska, Conecta w dużych ilościach, bezrobocie i kilka pomniejszych rzeczy kojarzą się właśnie z Łodzią.

Sro Kwi 18, 2007 15:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiechu
- SALUS -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:

Owszem, zarówno Wawa jak i Łódź mają swoje zalety i wady, ale bigos po łódzku (tzn. kiszenie dzieci w beczkach), morderczy lekarze pogotowia, niby-zadbana Piotrkowska, Conecta w dużych ilościach, bezrobocie i kilka pomniejszych rzeczy kojarzą się właśnie z Łodzią.

Zgadzam sie w 101%
Sro Kwi 18, 2007 16:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Damian
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Cytat:
No teraz to mnie sprowokowałeś.
Skoro cię sprowokowałem, to czemu nie napisałeś nic dosadnego?

Łowcy skór działali nie tylko w Łodzi-niedawno się okazało,że na mniejszą skalę także w Warszawie-tam dodatkowo okradali zwłoki. Piotrkowska może i jest zaniedbana, ale odrestaurowane pożydowskie kamienice i wieczorami studencka atmosfera-uwierz mi-nadal robią wrażenie. Wrażenie robi też Manufaktura i remonotwane lofty w przepięknej dzielnicy Karola Scheiblera.Bezrobocie spada, ponieważ w Łodzi co i róż słychać o nowych inwestycjach, że wymienie tylko największe: Indesit, Philips, Dell. A co do komunikacji to za chwilę realizowany będzie projekt tramwaju regionalnego: Zgierz-Pabianice, na którego Łódź zdobyła kasę z funduszy strukturalnych, skrzyżowanie w Strykowie A2 i A1-dwóch najważniejszych układów komunikacyjnych w Polsce, trwa właśnie modernizacja linii kolejowej Łodź-Warszawa i rozbudowa lotniska Reymonta co czyni Łódź już teraz najbardziej rozwijającym się miastem w Polsce. A co do komunikacji miejskiej to przypomnę, że oprócz Conecto kupili także Citaro na które np. Płock chyba nigdy nie bedzie stac a przed kilkoma dniami wyjechały na ulice nowiusieńkie Volvo.Łatwo jest krytykować miasto, jeżeli niestety coś się komuś jedynie kojarzy.
Sro Kwi 18, 2007 20:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wiechu
- SALUS -

Post Odpowiedz z cytatem
Ale w Waraszawie beda przynajmniej rozgrywane mistrzostwa Europy
Sro Kwi 18, 2007 20:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
A co do komunikacji miejskiej to przypomnę, że oprócz Conecto kupili także Citaro na które np. Płock chyba nigdy nie bedzie stac
Citara aż takie wspaniałe nie są, i Conect kupili znacznie więcej, że nie wspomnę o Jelczach Wink
Cytat:
a przed kilkoma dniami wyjechały na ulice nowiusieńkie Volvo.
Archiwalny kontrakt.

Czw Kwi 19, 2007 18:50 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Plocmaster, życzę Tobie i sobie, aby i Płock miał takie "archiwalne" kontrakty na Volvo 7700... Albo chociaż jedno Citaro żebyśmy mieli. Możemy tylko pomarzyć, żeby mieć choć w połowie takie autobusy jak w Łodzi...

PŁOCKIBUS - płocki serwis komunikacyjny:
http://www.kmplock.xt.pl
Pią Kwi 20, 2007 00:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Albo chociaż jedno Citaro żebyśmy mieli.
Drogie i nic specjalnego.
Cytat:
Możemy tylko pomarzyć, żeby mieć choć w połowie takie autobusy jak w Łodzi...
Czego my im możemy zazdrościć? Ponoć awaryjnych Citar? Dużej ilości Conect? Gniotów? Ikarów? Chyba tylko Volv…

Pią Kwi 20, 2007 18:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:

Nic specjalnego? A czy Ty w ogóle tym jechałeś? A co dla Ciebie jest takie wspaniałe i specjalne?
Cytat:
Czego my im możemy zazdrościć? Ponoć awaryjnych Citar? Dużej ilości Conect? Gniotów? Ikarów? Chyba tylko Volv…

No to stwierdzenie jest jeszcze lepsze... Łódź ma aktualnie około 70% pojazdów przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych - tego możemy im zazdrościć. U nas jest raptem 35%... Co Ty chcesz poza tym od tych Conecto? Są dużo lepsze niż Ikarusy, których jest w Łodzi coraz mniej. Ponoć awaryjnych Citar - jakoś bardzo dużo czasu spędzam w Łodzi i jeszcze nie widziałem awarii Citaro, więc takie stwierdzenia możesz włożyć między bajki. A nasze 120M i PR110 są na pewno dużo lepsze niż M121/181... Nie wspominając o tych około 120 szt. Volvo...

Pią Kwi 20, 2007 19:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
A co dla Ciebie jest takie wspaniałe i specjalne?
Miałem na myśli, że w niczym nie jest lepsze (w opinii ogółu — nie jechałem) od Solarisa czy MAN-a LC. „Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?”
Cytat:
Łódź ma aktualnie około 70% pojazdów przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych - tego możemy im zazdrościć.
Niewykluczone. Ale jak np. w jakimś mieście 100% taboru to MAZ-y, mieliby jeszcze lepsze wyniki…
Cytat:
Co Ty chcesz poza tym od tych Conecto? Są dużo lepsze niż Ikarusy
Tu mógłbym bardzo długo i zażarcie (o czym zresztą zapewne wiesz) polemizować, ale nie zrobię tego z powodu braku czasu i ochoty.
Cytat:
Nie wspominając o tych około 120 szt. Volvo...
Nie ta skala — 120 pojazdów to cała nasza KM Wink

Pią Kwi 20, 2007 20:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Miałem na myśli, że w niczym nie jest lepsze (w opinii ogółu — nie jechałem) od Solarisa czy MAN-a LC. „Jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?”
Czyli według Twojego rozumowania na MANa i Solarisa też można powiedzieć "nic specjalnego"...
Cytat:
Niewykluczone. Ale jak np. w jakimś mieście 100% taboru to MAZ-y, mieliby jeszcze lepsze wyniki…
No ale w Łodzi nie mają MAZów, więc nie wiem po co taki przykład...
Cytat:
Tu mógłbym bardzo długo i zażarcie (o czym zresztą zapewne wiesz) polemizować, ale nie zrobię tego z powodu braku czasu i ochoty.
No wybacz, ale nie wmówisz mi, że stare Ikarusy są lepsze niż nowe Conecto.
Cytat:
Nie ta skala — 120 pojazdów to cała nasza KM
No więc pisząc, że możemy pomarzyć, żeby mieć takie autobusy jak w Łodzi, miałem rację. Nawet przekładając to na naszą skalę, mamy gorsze autobusy...

Pią Kwi 20, 2007 21:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Damian
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Cytat:
Albo chociaż jedno Citaro żebyśmy mieli.

No przecież sam stwierdziłeś, że nawet nie jechałeś, to na jakiej podstawie oceniasz, że Citaro to nic specjalnego?Może znowu coś Ci się tylko kojarzy lub wydaje.
Pią Kwi 20, 2007 22:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Czyli według Twojego rozumowania na MANa i Solarisa też można powiedzieć "nic specjalnego"...
A co ty byś chciał? Miałem na myśli, że Citaro jest droższe, ale w niczym konkretnym nie jes lepsze od konkurencji.
Cytat:
No wybacz, ale nie wmówisz mi, że stare Ikarusy są lepsze niż nowe Conecto.
Zależy, jak na to spojrzeć
Cytat:
No przecież sam stwierdziłeś, że nawet nie jałeś, to na jakiej podstawie oceniasz, że Citaro to nic specjalnego?Może znowu coś Ci się tylko kojarzy lub wydaje.
To może napisz tutaj, co wg ciebie daje Citaru przewagę nad innymi autobusami? Znaczek Mercedesa?

Pią Kwi 20, 2007 23:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
A co ty byś chciał? Miałem na myśli, że Citaro jest droższe, ale w niczym konkretnym nie jest lepsze od konkurencji.
To wystarczyło na moją wzmiankę o Citaro odpisać, że jest droższe. A nie musiałeś dodawać, że nic specjalnego. W następnym zdaniu piszesz, że nie jest w niczym lepsze od MANa / Solarisa, więc wychodzi na to że jest takie same, czyli "nic specjalnego" to także MAN i Solaris. Jeżeli Łódź stać, to sobie kupiła Citaro. Przejedź się tym autobusem, to może zmienisz zdanie.
Cytat:
Zależy, jak na to spojrzeć
Hmm... Spójrzmy na to np. z perspektywy babci, (albo matki z wózkiem) która musi się wdrapywać do Ikarusa lub do Conecto. Ciekawe co wybiorą. Spójrzmy na to z perspektywy ochrony środowiska. Silnik bez żadnych norm lub max Euro 1 w Ikarusie kontra Euro 3 w Conecto. Spójrzmy z perspektywy kierowcy, czy woli jeździć 20-letnim złomem i ręcznie zmieniać biegi, czy kierować nowym Conecto z automatem i słyszeć przy okazji radio, co w Ikarusie jest chyba nieosiągalne ze względu na głośną pracę silnika. W końcu spójrzmy na bryłę autobusu. Jak wygląda z zewnątrz Ikarus, a jak Conecto. I chyba wszystko jasne... Poza tym Łódź nie musi posiadać 100% taboru niskopodłogowego. Są linie, na których częstotliwość kursowania jest tak duża, że z powodzeniem Conecto się na nie nadają. Np. linia 57.

Sob Kwi 21, 2007 09:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Reklama

Sob Kwi 21, 2007 09:53

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: