Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Modele autobusów
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Modele autobusów
Autor Wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post Modele autobusów Odpowiedz z cytatem
Właśnie dotarły do mnie zamówione modele Ikarusów 260 i 280 w skali h0 (1:87).
Są dość wiernie odtworzone.
280-tka jest do samodzielnego montażu, więc można przerobić go (pomalować) na autobus w barwach płockich.
Sob Sty 05, 2008 15:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sob Sty 05, 2008 15:34
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
A zrobisz to?

Sob Sty 05, 2008 22:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plocman
- SALUS -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
A zrobisz to?

Chyba jak napisał, to tak zrobi Smile A tak w ogóle to proszę o reacjonowanie przebiegu prac i fotkę ukończonego i pomalowanego Ikarusa Very Happy

PS. I skąd zamówiłeś te autobusy?

Nie Sty 06, 2008 07:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Nazwa Skype
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
A zrobisz to?

Jasne, że to bedzie wersja płocka tylko, że malowanie z lat 80-tych czyli ogólnopolskie.
Zastanawiam się nad zakupem jeszcze jednego - wtedy pomaluję go w miejskie barwy.
Wiecie może jak nazywa się czcionka którą malowali numery boczne w latach 80-tych? Think

Kupiłem w sklepie wysyłkowym Gama, a znalazłem jeszcze Czecha, który produkuje Jelcze: Mex 272 , AP02 , 021 i przyczepkę PO-01 i to wszystko w skali h0, kiedyś były ogórki polskiej produkcji ale w skali 1:72
Dodam jeszcze, że jeden z polskich producentów pracuje i to nawet zaawansowanie nad modelem Stara 28/29 w wersji osinobus - czyli coś dla miłośników komunikacji niekoniecznie miejskiej
Nie Sty 06, 2008 12:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
A w ogóle można gdzieś nabyć modele polskich autobusów, takich jak np. Autosan H9-21 czy H9-35?
Przepraszam za głupie pytanie, ale czy w takim modelu sklejanym Ikarusa 280 kręcą się koła? 203 mm, nie za małe te modele?

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Nie Sty 06, 2008 17:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
A w ogóle można gdzieś nabyć modele polskich autobusów, takich jak np. Autosan H9-21 czy H9-35?
Przepraszam za głupie pytanie, ale czy w takim modelu sklejanym Ikarusa 280 kręcą się koła? 203 mm, nie za małe te modele?

To nie jest głupie pytanie!
Koła kręcą się i nawet mają niewielką amortyzację. Są różne skale, a ja planuję makietę kolejowo-miejską, więc zdecydowałem się na h0.
Póki co typowo polskiego taboru nie ma, cała nadzieja, że tololoko coś zacznie robić.
Dla zainteresowanych zamieszczam link (nie traktujcie tego jak reklamy) - www.tololoko.pl
Facet robi super modele - widziałem na własne oczy - sami zobaczcie.

A zapytam jaszcze czy ktoś ma może dostęp do dokumentacji technicznej (z rysunkami) PR-110 ?
Bo można pokusić się nad zrobieniem modelu fototrawionego, a sam nie dam rady obmierzyć całego Jelcza.

Ostatnio zmieniony przez ar-ko dnia Nie Sty 06, 2008 20:54, w całości zmieniany 1 raz
Nie Sty 06, 2008 19:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Nie ukrywam, trochę się wkręciłem w temat i zacząłem szukać w zasobach internetowych...
Jeżeli chodzi o autobusy to mizernie to wygląda. Znalazłem importera niemieckich modeli autobusów - tu np. znajdowały się także Solarisy eksploatowane w Niemczech, z tym że to wszystko gotowe modele, nie do sklejania, no i to by było na tyle... A szkoda... A Czechów umożna kupić praktycznie każdą Karosę...

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Nie Sty 06, 2008 20:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
Nie ukrywam, trochę się wkręciłem w temat i zacząłem szukać w zasobach internetowych...
Jeżeli chodzi o autobusy to mizernie to wygląda. Znalazłem importera niemieckich modeli autobusów - tu np. znajdowały się także Solarisy eksploatowane w Niemczech, z tym że to wszystko gotowe modele, nie do sklejania, no i to by było na tyle... A szkoda... A Czechów umożna kupić praktycznie każdą Karosę...

Modelarstwo to nie jest tanie hobby i wymagające dużo czasu, ale dla miłośnika czy to komunikacji, czy też kolei posiadanie własnej zajezdni czy stacji kolejowej to duża frajda.
Fakt - Czesi mają dużo małych producentów, ale u nas ten "biznes" dopiero raczkuje i ja widzę duże postępy, bo kilka lat temu to w kolejowych skalach nikt nic nie produkował, a teraz jest tolo , efc, apm, gpm, zetka , delta i oczywiście fenomenalne wyroby kluby, h&w i innych - ja widzę nasze modelarstwo w różowych barwach.
Nie Sty 06, 2008 20:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Na takiego ikarusa w naszych barwach to ja sam bym się chyba pokusił Smile chociaż taki jelcz AP to też gratka. MEXy sprzedają miłośnicy w Warszawie, można je nabyć chyba za 30 zł na DTP lub przez stronę „Przegubowiec”. Kiedyś Spółdzielnia Inwalidów produkowała właśnie takie modele autobusów (1:72), mam dwa ze swojego dzieciństwa: Autosana H9, podpisanego jako prototyp „Sanok” oraz Jelcza 272-MEX. Ich wykonanie było bardzo wierne, jedynie kolory oddawały niestety „fantazyjność” tamtej epoki.

Pon Sty 07, 2008 08:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
ar-ko napisał:
A zapytam jaszcze czy ktoś ma może dostęp do dokumentacji technicznej (z rysunkami) PR-110 ?
Bo można pokusić się nad zrobieniem modelu fototrawionego, a sam nie dam rady obmierzyć całego Jelcza.

Mysle, ze bede mógl Ci pomoc, miałem kiedys swietny schemat/przekrój razem z dokładnymi wymiarami trolejbusu zrobionego na PR !!! Jednak musisz uzbroic się w cierpliwosc, z uwagi na brak czasu, objetosc moich zbiorów i czas jaki upłynal od momentu kiedy ostatnio widziałem te rysunki, powoduje ze prędko do tego nie dotre...
Pon Sty 07, 2008 10:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Na takiego ikarusa w naszych barwach to ja sam bym się chyba pokusił Smile chociaż taki jelcz AP to też gratka. MEXy sprzedają miłośnicy w Warszawie, można je nabyć chyba za 30 zł na DTP lub przez stronę „Przegubowiec”. Kiedyś Spółdzielnia Inwalidów produkowała właśnie takie modele autobusów (1:72), mam dwa ze swojego dzieciństwa: Autosana H9, podpisanego jako prototyp „Sanok” oraz Jelcza 272-MEX. Ich wykonanie było bardzo wierne, jedynie kolory oddawały niestety „fantazyjność” tamtej epoki.

Modele Ikarusa są kremowe, więc dla urealnienia trzeba i tak je pomalowć.
Co do modeli z czsów PRL-u to najbardziej fantazyjne były białe, nietransparentne "szyby".
Pon Sty 07, 2008 11:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Super!
Wartoby pokusić się o próbę zrobienia płockiego PR-110 czy to fototrawionego czy też wycinanego z poliestru laserem.
Nie chciałbym przesadzać, ale masz może rysunki H9-35?.

Ostatnio zmieniony przez ar-ko dnia Wto Sty 08, 2008 10:14, w całości zmieniany 1 raz
Pon Sty 07, 2008 11:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
ar-ko napisał:

Modele Ikarusa są kremowe, więc dla urealnienia trzeba i tak je pomalowć.
Co do modeli z czsów PRL-u to najbardziej fantazyjne były białe, nietransparentne "szyby".

Tak dokładnie autosan jest cały błękitny i ma mleczne szyby! A w środku bardzo fajnie wykonane wnętrze, z siedzeniami, którego nie widać…a wiem, bo jako dzieciak popsułem jednego takiego ciocosanka (niestety) –zielono-czarnego i odkryłem, że mają bardzo ładnie zrobione wnętrze. Za to MEX jest beżowo -zielony i…z matowymi szybami:-(

Pon Sty 07, 2008 12:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
ar-ko napisał:
Super!
Wartoby pokusić się o próbę zrowienia płockiego PR-110 czy to fototrawionego czy też wycinanego z poliestru laserem.
Nie chciałbym przesadzać, ale masz może rysunki H9-35?.

Chyba raczej nie, turystyki raczej nigdy mnie az tak nie pociagały, zeby kopac tak głeboko w ich konstrukcji...Chociaz kiedys z Autosana dostałem jakies schematy i prospekty, niestety H9 raczej w nich nie było
Pon Sty 07, 2008 15:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post Jelcz PR-110 Odpowiedz z cytatem
Znalazłem profesjonalną galwanizernię produkującą elementy dla modelarstwa.
Teraz potrzeba zrobić rysunki (w skali) i wysłać do wyceny.
Pon Sty 07, 2008 15:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Pon Sty 07, 2008 15:59

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11
Skocz do: