Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Modele autobusów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Modele autobusów
Autor Wiadomość
solman79
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki Twojej szybkiej akcji zakupu prawie wszystkich Ikarów w Płocku mamy tylko my Very Happy To istny napad na Empiki i InMedio w biały dzień Very Happy Ale warto było, model jest całkiem przyzwoity. Przegub byłby pewnie też hitem.
Skąd masz te białe trilexy? Malowane czy kupione?
P.S Szukam modelu peerki za rozsądne pieniądze. Niestety nie mogłem kupić jak była dostępna.
Sro Gru 17, 2014 23:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Gru 17, 2014 23:15
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
A maila do KAPa nie wysłałeś? Prawdziwy napad na empiki hehe Very Happy ale dzięki temu i ja tez mam Smile Czym pomalowałeś te felgi? Fajnie wygląda.... ale zastanawiam się czy może w 1982 r. z jakiego niby miał być te wzór modelu były całe czerwone nie biało- czerwone?

Czw Gru 18, 2014 15:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CICHY525
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
solman79 napisał:
Dzięki Twojej szybkiej akcji zakupu prawie wszystkich Ikarów w Płocku mamy tylko my Very Happy To istny napad na Empiki i InMedio w biały dzień Very Happy Ale warto było, model jest całkiem przyzwoity. Przegub byłby pewnie też hitem.

administrator napisał:
A maila do KAPa nie wysłałeś? Prawdziwy napad na empiki hehe Very Happy ale dzięki temu i ja tez mam Smile

Dziękuję Smile
Poszedłem na całość Wink
Myślę, że mogłem wziąć jeszcze jednego bo został taki samotny. Za jakiś czas upłynnił bym go z zyskiem szczególnie na białych trilexach.
solman79 napisał:

Skąd masz te białe trilexy? Malowane czy kupione?

Malowane. Mój Ikarus był taki sam jak Wasz. To jeszcze nie wszystko. Taki ma teraz środek Wink Trochę marne zdjęcie mi wyszło wczoraj, ale wybaczcie nie będę już go rozbierał.Kabina też mi fajnie wyszła Very Happy

administrator napisał:
Czym pomalowałeś te felgi?

A tym.

Specjalne farby modelarskie.
Składam takiego kolosa (Airbus A380) tylko brak mi czasu żeby ukończyć go w 100%. 60 cm długości ma.

administrator napisał:
Fajnie wygląda.... ale zastanawiam się czy może w 1982 r. z jakiego niby miał być te wzór modelu były całe czerwone nie biało- czerwone?

Też mi się tak wydaje, że powinien być w malowaniu w jakim wyszła Peera. Model jest bazowany na 289 z KMKM.
PS.Zauważyliście, że Peera nie ma kabiny kierowcy?

To była fura-Jelcz 120M #585 Very Happy
Czw Gru 18, 2014 20:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
No no kolega ma ukryte talenty Smile wiele lat temu tez się bawiłem w takie sklejanie i malowanie Wink Ciekawie kabina wyszła, nie wpadłem na to że można by ja tak pomalować, bo teraz jest dziwnie taka przezroczysta taka. Czemu drzwi na brązowo? Łatwo się go rozbiera by nie urwać jakiś zaczepów? Nie wiem czy IK260 dla Warszawy wszystkie od początku nie były całe czerwone. A te wydania cztery generalnie są robione pod modele mkm z Warszawy, co nieco wypacza obraz modeli historycznych, bo 289 wg mnie nieco odbiega od tego co miała reszta kraju. Z resztą co ciekawe mexa zrobili przecież z emblematami nawet a reszty już nie bo chyba ludzie do nich pisali że bezsensu. Peerki oryginalnie miały tylko szklane plecy kierowcy, to prawie jak bez kabiny. Tak myślę co jeszcze mkm mają w Wawie.... Chaussona... trzy ogórki turystyczne, PATa, Ogórka cabrio, Sana H100 B, Ik 411, IK405, IK280, Zemuna i 120MM/1. Z bardzo to nie ma już co na modele dać oprócz Zemuna, Chaussona i IK280. Jak tu dobrze widac, ten z atlasa to ten sam model http://phototrans.pl/14,729514,0,Ikarus_260_00_12_12.html ten z KAPa nie ma czarnych gum na zderzaku...

Pią Gru 19, 2014 09:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CICHY525
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
No no kolega ma ukryte talenty Smile wiele lat temu tez się bawiłem w takie sklejanie i malowanie Wink

Zabawa dla cierpliwych i też trzeba trochę w tym posiedzieć żeby nie zepsuć. Do najtańszych też nie należy Wink
administrator napisał:
Ciekawie kabina wyszła, nie wpadłem na to że można by ja tak pomalować, bo teraz jest dziwnie taka przezroczysta taka. Czemu drzwi na brązowo?

Pewnie że dziwna.Od razu mi się to nie spodobało.
Czemu brazowa? A dlatego. http://phototrans.eu/14,398455,0,Ikarus_260_04_289.html
Wzorowałem się na tym zdjęciu. Nie zrobiłem tego od tak.
administrator napisał:
Łatwo się go rozbiera by nie urwać jakiś zaczepów?

Bardzo łatwo.Nie ma zadnych zaczepów.Wyciągasz obydwa zderzaki i...rozkładasz na czynniki pierwsze. Tylko trzeba ostrożnie bo wklejane są.
administrator napisał:
Nie wiem czy IK260 dla Warszawy wszystkie od początku nie były całe czerwone. A te wydania cztery generalnie są robione pod modele mkm z Warszawy, co nieco wypacza obraz modeli historycznych, bo 289 wg mnie nieco odbiega od tego co miała reszta kraju.

W czym #289 odbiega od tego co miała reszta kraju? Zaje....sty jest Very Happy Co do kolorystyki to 280 #2600 jest w malowaniu biało czerwonym więc....już nie wiem,pogubiłem się.
administrator napisał:
Jak tu dobrze widac, ten z atlasa to ten sam model http://phototrans.pl/14,729514,0,Ikarus_260_00_12_12.html

Faktycznie to to samo! Jakby przez jedne ręce chińskie były zrobione Rolling Eyes
administrator napisał:
ten z KAPa nie ma czarnych gum na zderzaku...

Hmm.U kogo nie ma to nie ma Mr. Green
PS.Jeszcze jedna rzecz mi się rzuciła w oczy. Niezgodna cała deska.Takie deski miały wczesne modele Ikarusów, a #289 miał już deskę taką jak produkowano do końca tylko inne przełączniki były.

Pią Gru 19, 2014 19:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Jak zderzaki wyciągane i wklejane....?

Sob Gru 20, 2014 00:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CICHY525
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Zderzaki trzymają się na trzech... nazwijmy to cyckach Mr. Green Jakby nie były one przyklejone to by wypadały,a cała podłoga trzyma się na tych środkowych takich płaskich.
Wyciągniesz zderzaki to zrozumiesz o czym piszę.
Ale powiem Wam, że wnętrze no to jak ktoś potrafi i ma chęć to może zrobić, ale te białe felgi warto zrobić.Autobus odżywa dosłownie w oczach.
Jest plan zrobić w kolorze wnętrze Peery i Sana Wink

Sob Gru 20, 2014 17:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
To jak to oderwać jak przyklejone by nic nie uszkodzić?

Pon Gru 22, 2014 08:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CICHY525
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Delikatnie i z wyczuciem.Nic przez siłę jak nie idzie to zostawić.
Wyciąga się podobnie jak w Peerze czyli

Tutaj są rozłożone na czynniki pierwsze san i Peera.

San po malowaniu środka i felg.

Peera w trakcie.

Dołożona kabina-jeszcze nie pomalowana całkowicie.

Boki w środku pomalowane w brązie. Kabina tez pomalowana jak trzeba i wszystko zlożone.Niestety zapomniałem zrobić zdjęcia Sad

Sro Gru 24, 2014 00:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
A potem te zderzaki wklejasz znów na klej? Przyznam, że te domalowania fajnie wyglądają.... to zrób peerce foto wnętrza przez szybki Wink A możesz na pocztę wysłać oryginały tych zdjęć? i San złożony z tymi felgami w srebrnej wersji? Ale sany miały srebrne felgi? Na wszystkich zdjęciach jakie kiedykolwiek widziałem, to Sany miały czarne felgi, podobnie jak MExy, wtedy była taka moda na czarne. Z resztą peerki oryginalnie też i to do samego końca, ze srebrnymi to dopiero były 120M co nadało pewnej lekkości wizualnej tym pojazdom. A KAP zrobił srebrne felgi na wzór jak mają je teraz po różnych wymianach. Czarne felgi były standardem praktycznie we wszystkich autobusach i ciężarówkach produkowanych w Polsce wówczas.

Pią Gru 26, 2014 17:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
CICHY525
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Co do felg to nie są srebrne tylko szare. Ogólnie z felgami to... nie wiem Razz
San muzeum "Polska na kołach" z Buska zdroju ma szare felgi. ten drugi z KMKM też ma szare więc....
Postanowiłem pomalować bo wygląda lepiej Smile
Foty wysłałem mejlem, a tutaj takie dwie całości modeli.Mógłbym i tutaj walnąć w oryginalnym rozmiarze, ale zajęły by uuuu miejsca Mr. Green

Myślę nad przegubem tylko skąd opończę? Byśmy mieli... Very Happy Razz

Sob Gru 27, 2014 17:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Pewnie trzeba będzie przytulić jednego z "gagatków" z końca strony
http://www.beka-modellbau.de/produktkategorie/busse/page/3/
Wto Gru 30, 2014 15:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Robura?

Sro Gru 31, 2014 12:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
Si Senior
Sro Gru 31, 2014 14:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
A Robura z KAPa kupiłeś?

Pią Sty 02, 2015 10:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pią Sty 02, 2015 10:03

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11
Skocz do: