Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Od czego wszystko się zaczęło?
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Od czego wszystko się zaczęło?
Autor Wiadomość
doprava_plock
- KAPENA -

Post Od czego wszystko się zaczęło? Odpowiedz z cytatem
Pamiętacie, z czego wzięło się wasze zainteresowanie KM? Są to jakieś konkretne wspomnienia, czy samo przyszło? :)
Ja pamiętam jelczowy Płock z początku lat dziewięćdziesiątych i kolejki wahadłowców pod bramami kombinatu. A jeszcze kiedyś trzeba było na bramie II przesiadać się w autobus do bramy I. To były wycieczki! Jak na koniec świata! :> Później spora przerwa aż do momentu pojawienia się w '98 r. neoplanów. Byłem bardzo ciekawy, jak "to coś" może skręcić... :D I trwa do dziś... Ale dzisiejsze działania KM mogą jedynie zniechęcać.
Pon Cze 26, 2006 11:46 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pon Cze 26, 2006 11:46
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Ja pamiętam że jako dziecko fascynowały mnie już autobusy, a gdy pojechałem z rodzicami do Warszawy nie mogłem się nadziwić że są takie przegubowe (przecięte Very Happy ), w 1984r gdy przyszły do Płocka pierwsze ikarusy wybrałem się na specjalną wycieczkę nimi, świętowałem (przecięte autobusy w Płocku). Pamiętam jak pod moją szkołą jeździły czerwone autobusy...pamiętam takie numery autobusów jak 397, 444 8) pamiętam nowe M11. A gwóźdź do sprawy Very Happy przybiły w 1991r. kolejne ikarusy 563-566...
Pon Cze 26, 2006 13:08 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
U mnie to się chyba zaczęło w 1989r. podczas strajków.... Wtedy kursowała komunikacja zastępcza, autobusów było mniej, jeździły potwornie zapchane ( to były czasy, że i autobusy MPK jeździły zapchane, ale jednak mniej), więc z prawdziwą ulgą odnotowałem powrót "czerwoniaków" na ulice... Pamiętam M11, pamiętam jak weszły PR110M z serii 55x, wówczas jak szyba się stłukła to wstawiano tektury... Nowe kasowniki i zbieranie biletów z każdego autobusu.... Nowe malowanie i reklamy...
No i te numery.... Pamiętam, jak wiele czasu poświęcałem na rozmyślanie, kiedy pojawi się autobus nr 1000..... Smile A później tropienie "czerwoniaka" nr 584, który po latach okazał się być Jelczem T120.... Very Happy
Niestety, potem przyszły PKS-y, studia, przeprowadzka na wieś, co wpłynęło na mimowolne ograniczenie zainteresowania taborem KM.... Sad
W ostatni piątek jechałem autobusem KM ..... po 9 miesiącach przerwy, powiecie, że wstyd, ale dla mnie to była przede wszystkim sentymalna powrót do przeszłości....
Pon Cze 26, 2006 13:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Tektury — obecnie także są gdzieniegdzie stosowane, patrz południe kraju Smile.
Co do #584 — dzięki, zastanawiałem się ostatnio, jaki ten T120 ma numer taborowy Razz. Są jeszcze w KM jakieś tajnobusy oprócz #546?

Pon Cze 26, 2006 18:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Z tego co mi wiadomo to #661 - Mercedes Tourismo
Pon Cze 26, 2006 19:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
No, a oprócz niego… Bo on na Plockibusie jest… Wink

Pon Cze 26, 2006 20:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
W temacie autokarów turystycznych, to mam wiedzę o tych dwóch...
Pon Cze 26, 2006 21:34 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
U mnie to się chyba zaczęło w 1989r. podczas strajków.... Wtedy kursowała komunikacja zastępcza, autobusów było mniej, jeździły potwornie zapchane ( to były czasy, że i autobusy MPK jeździły zapchane, ale jednak mniej), więc z prawdziwą ulgą odnotowałem powrót "czerwoniaków" na ulice... Pamiętam M11, pamiętam jak weszły PR110M z serii 55x, wówczas jak szyba się stłukła to wstawiano tektury... Nowe kasowniki i zbieranie biletów z każdego autobusu.... Nowe malowanie i reklamy...
No i te numery.... Pamiętam, jak wiele czasu poświęcałem na rozmyślanie, kiedy pojawi się autobus nr 1000..... Smile A później tropienie "czerwoniaka" nr 584, który po latach okazał się być Jelczem T120.... Very Happy
Niestety, potem przyszły PKS-y, studia, przeprowadzka na wieś, co wpłynęło na mimowolne ograniczenie zainteresowania taborem KM.... Sad
W ostatni piątek jechałem autobusem KM ..... po 9 miesiącach przerwy, powiecie, że wstyd, ale dla mnie to była przede wszystkim sentymalna powrót do przeszłości....

Pamiętam strajk.. początkowo na miasto wyjechały autobusy zakładowe, a jedynymi miejskimi były jelcze pr z MZRiP. Po kilku dniach wojewoda płocki sciągnął autosany H9 z Kutna. Dochodziło też do ciekawych sytuacji, autobusy nie były oznakowane liniami i w zasadzie trzeba było pytać gdzie jedzie, pamiętam raz jak jechałem jelczem MZRiP, jechał jako 19, dojechał do Łukasiewicza i ruszył w tą ulicę. Ludzie w krzyk, że źle jedzie! kierowca: ja musze już na zakład jechać pracowników wozić! Smile
A pamiętacie ten strajk po którym było PKM Płock?
Wto Cze 27, 2006 08:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Tektury — obecnie także są gdzieniegdzie stosowane, patrz południe kraju Smile.
Co do #584 — dzięki, zastanawiałem się ostatnio, jaki ten T120 ma numer taborowy Razz. Są jeszcze w KM jakieś tajnobusy oprócz #546?

# 537 np.
Wto Cze 27, 2006 08:25 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
PKM Płock? Napiszcie coś więcej o bogatej historii naszej KM nieuświadomionemu Very Happy
537? Co to jest? (że PR-ka to akurat wiem)

Wto Cze 27, 2006 15:23 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
luka
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
hmmm moje poczatki - ikarusek #525 hmm dlugi przystanek na Kwiatka jeszcze przed remontem jej. Specjalne przystanki dla wszystkich linii W na Łukasiewicza a i druga "zajezdnie" (a dokladniej to byl plac gdzie autobusy parkowaly) przy petli na Kostrogaju - i jak autobusy jezdzily na Kostrogaj przez te uliczki a nie prostu jak jezdza teraz. I jakos samo sie to zainteresowanie zrodzilo wtedy i tak zostalo
Wto Cze 27, 2006 17:36 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
PKM Płock? Napiszcie coś więcej o bogatej historii naszej KM nieuświadomionemu Very Happy
537? Co to jest? (że PR-ka to akurat wiem)

W 1989r. w MPK był strajk, by go rozwiązać użyto podstępu, zdecydowano o powołaniu drugiego przedsiębiorstwa "Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Płocku", ale nie zatrudniono tam wszystkich i tak były przez jakiś czas nawet dwa MPK i PKM. Pamiętam, że autobusy przed tym miały malowane na bokach herby i literki MPK wokół niego. Po zmianie na PKM w jeden dzień przemalowano oznaczenia na PKM ale pisane w jednej linii. I tak to trwało jakiś czas, aż chyba sąd zdecydował o rozwiązaniu problemu i przywrócono jedno przedsiębiorstwo MPK (musiałbym poszukać artykułu o tym z TP.) ....i ponownie przemalowano na autobusach na MPK ale tez pisane w jednej linii....tak też umarło oznaczenie ..literki wokół herbu Sad

537 to nie był Pr-110....zgadujcie dalej Smile ....tego autobusu już dawno nie ma, wskazówka... wg. numeru był kupiony w połowie lat 80-tych razem z M11.

w historii jest wiele ciekawostek z PRL... np. jak dostarczano jelcze ogórki po remoncie... czy nowe peerki.

Cytat:
hmmm moje poczatki - ikarusek #525 hmm dlugi przystanek na Kwiatka jeszcze przed remontem jej. Specjalne przystanki dla wszystkich linii W na Łukasiewicza a i druga "zajezdnie" (a dokladniej to byl plac gdzie autobusy parkowaly) przy petli na Kostrogaju - i jak autobusy jezdzily na Kostrogaj przez te uliczki a nie prostu jak jezdza teraz. I jakos samo sie to zainteresowanie zrodzilo wtedy i tak zostalo

Pamiętam...na Kwiatka były aż dwie wiaty (z 4 żółtych daszków). Pamiętam przystanek dla linii W na wprost IIILO przed samym skrzyżowaniem . Plac postojowy zlikwidowano w 2001?, podobnie autobusy na części ulicy Kostrogaj, w 1996r...to już 10 lat Smile temu, a miało być na jakiś czas jak wyremontują ta ulicę..

Ostatnio zmieniony przez administrator dnia Sro Cze 28, 2006 13:01, w całości zmieniany 2 razy
Sro Cze 28, 2006 10:05 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:

537 to nie był Pr-110....zgadujcie dalej Smile ....tego autobusu już dawno nie ma, wskazówka... wg. numeru był kupiony w połowie lat 80-tych razem z M11.

Może Jelcz L11? Smile
Sro Cze 28, 2006 10:24 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
administrator napisał:

Może Jelcz L11? Smile

nie....zgadujemy dalej Smile
Sro Cze 28, 2006 10:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Peerka w czasach przesilenia migowego? Trolejbus jak nic. Wink

Sro Cze 28, 2006 16:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Sro Cze 28, 2006 16:31

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Miłośnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do: