Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
PKS Kutno
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

PKS Kutno
Autor Wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
Heh, tym gorzej dla nich jeśli się nie sprywatyzują albo chociaż nie zrestrukturyzują — wtedy nieoptymalnie funkcjonujące przedsiębiorstwo upadnie i pracy nie będzie miał nikt. Prywatyzacja to czasem konieczność.
Co do przykładu płockiego PKS-u — w sumie jakość usług przewozowych MZK Kutno jest taka, że istotnie, mogłoby to przynieść oczekiwane rezultaty.

Wto Sie 08, 2006 19:48 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama

Wto Sie 08, 2006 19:48
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Co do przykładu płockiego PKS-u — w sumie jakość usług przewozowych MZK Kutno jest taka, że istotnie, mogłoby to przynieść oczekiwane rezultaty.

MZK Kutno Question
Sro Sie 09, 2006 08:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
macfiction napisał:
Więc można przyjąć, że Tramp2 to #3801? Przed nim wcześniej był Solbus C10,5 i nic innego.....

Dzisiaj spotkałem #3801 i nie był nim Tramp 2, tylko Mercedes 0303 15R, czyli dłuższy od 11R, z dwupłatowymi drzwiami środkowymi, nr rej. - EKU 74NY.
Sro Sie 16, 2006 18:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Wiem że PKS Kutno posiada jeszcze jednego Mercedesa 11R i 15R co do ostaniego nie jestem pewien Sad Łącznie jest ich pięć 2 już są od 2 miesięcy +3 nowe.

Sro Sie 16, 2006 22:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Pablo napisał:
Potrafi ktoś rozszyfrować numery taborowe z PKS Kutno?

Pierwsza cyferką jest zawsze 3. Ważna jest druga cyferka:
1 - mają Autosany, niezależnie od modelu, im autobus starszy tym ma niższy numer ( cyferka trzecia i czwarta)
2 - Jelcze
3 - kiedyś miały Sanosy
7 - Solbus
8 - Mercedesy
Iveco pewnie mają 6, a Trampy ponieważ to Autosany mają pewnie numery 315x.
Czw Sie 17, 2006 18:43 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Władza nie chce busów Odpowiedz z cytatem
Kutno/Łęczyca: Władza nie chce busów
Źródło: Dziennik Łódzki 20.10.2006

Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji nałożył kary finansowe na magistraty w Kutnie i Łęczycy za utrudnianie wejścia na lokalny rynek prywatnym przewoźnikom. Władze miast próbują za wszelką cenę chronić monopol PKS i MZK. Nie przemawiają do nich przykłady z innych miast, gdzie pojawienie się prywatnych busów wprowadziło konkurencję, ta zaś poprawiła jakość usług i obniżyła ceny biletów. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta ukarał magistraty w Kutnie i Łęczycy za blokowanie prywatnym przedsiębiorcom dostępu do rynku komunikacyjnego i próbę obrony monopolu PKS i MZK. Władze Kutna i Łęczycy chcą decydować za mieszkańców, jakim środkiem transportu mają dojechać do Łodzi. Wszystkimi dostępnymi metodami blokują wejście do naszych miast prywatnych przewoźników. Broniąc interesów monopolistów z PKS czy MZK, nie zwracają uwagi nawet na fakt, że konkurencja powoduje z reguły obniżenie cen biletów. Oba samorządy odwołały się od decyzji UOKiK, ale przewoźnicy zapowiadają walkę o dostęp do lokalnego rynku.
Wto Paź 24, 2006 11:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Za Infobus; Źródło: Elżbieta Anders, Rzecznik prasowy UOKiK 11.10.2006

Gmina Kutno naruszyła prawo nieudostępniając niezależnym przewoźnikom przystanków autobusowych - uznał Prezes UOKiK i nałożył karę w wysokości 25 tys. złotych. W toku postępowania Prezes UOKiK ustalił, że od października 2004 roku do października 2005 roku trzech przedsiębiorców świadczących usługi przewozowe na terenie Kutna nie otrzymało od prezydenta miasta, jedynego zarządcy dróg gminnych, zgody na korzystanie z przystanków autobusowych na planowanych trasach. Zdaniem Prezesa UOKiK, władze samorządowe nadużywając pozycji rynkowej ograniczyły w ten sposób dostęp do rynku potencjalnym konkurentom. W opinii Prezesa Urzędu, gmina naruszyła także zasadę równego traktowania wszystkich przewoźników na swoim terenie, poprzez uprzywilejowanie wybranych przedsiębiorców. MZK i PKS uzyskali bowiem zgodę na zatrzymywanie się na wybranych przystankach. Ponadto, gmina odmawiając dostępu trzem wybranym przewoźnikom naruszyła swobodę prowadzenia działalności gospodarczej. Zgoda na korzystanie z przystanków jest bowiem warunkiem koniecznym dla uzyskania zezwolenia na wykonywanie przewozów. W związku z powyższym Prezes UOKiK uznał działanie gminy Kutno za praktykę ograniczającą konkurencję i wezwał do zaniechania jej stosowania oraz nałożył karę pieniężną w wysokości 25 tys. złotych. Sankcja finansowa tej wysokości ma pełnić funkcję prewencyjną i represyjną. Decyzja nie jest prawomocna. Przysługuje od niej odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Sro Lis 08, 2006 14:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post o historii Odpowiedz z cytatem
z kart historii PKS Kutno:
czerwiec 1950r. - PKS podlega Ekspozyturze Łodzkiej, a zajezdnia znajduje się na ulicy Przemysłowej 2,
W 1952r. PKS nabywa Fiata 626 do przewozów osobowo-towarowych !
W 1953r. posiada już 30 pojazdów
1.07.1954r. staje się Ekspozyturą III klasy.
Od 1957r. baza jest już na Oporowej 10.
W 1996r. tabor liczy już 60 autobusów.
Pon Lis 27, 2006 15:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
To były czasy jak PKS Kutno miał dworzec na Przemysłowej Smile . A teraz się gniotą na Oporowskiej. Byłem coś ostatnio załatwiać w PKSie. Idąc przez całą zajezdnie widziałem ile tam jest wolnego terenu , mogliby by tam dworzec zbudować Sad

Wto Sty 09, 2007 20:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
busfan napisał:
To były czasy jak PKS Kutno miał dworzec na Przemysłowej Smile . A teraz się gniotą na Oporowskiej. Byłem coś ostatnio załatwiać w PKSie. Idąc przez całą zajezdnie widziałem ile tam jest wolnego terenu , mogliby by tam dworzec zbudować Sad

nawet powinni, by takie miasto nie miało dworca?! ale to spory wydatek...
gdzie dokładnie był ten dworzec? ja pamiętam jak dworzec był pod wiaduktem na Łęczyckiej w takim baraku..
Sro Sty 10, 2007 09:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
busfan napisał:

Idąc przez całą zajezdnie widziałem ile tam jest wolnego terenu , mogliby by tam dworzec zbudować Sad

To zwykły śmiertelnik może sobie bez trudu łazić po zajezdni Question
Czw Sty 11, 2007 22:30 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Nie łaziłem Laughing tylko szedłem do biurowca PKSu Laughing coś załatwić. A żeby dojść do biurowca trzeba przejść przez całą zajezdnie Very Happy Jak moja mama jeszcze pracowała w biurowcu 15 lat temu to często tam tendy chodziłem Wink

Czw Sty 18, 2007 09:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
PKS Kutno ma szóstego Mercedesa 0303, drugiego 10R, pierwszego w układzie drzwi 1-0-1.
Nr taborowy - #3806, nr rej. EKU 61SE. Wkrótce dokumentacja fotograficzna w galerii....
Sob Lut 10, 2007 20:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czarekd85
- SUPERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Parę dni temu widziałem na naszym dworcu PKS białą Bovę w barwach PKS Kutno. Niestety żadnych szczegółowych informacji nie znam...

PŁOCKIBUS - płocki serwis komunikacyjny:
http://www.kmplock.xt.pl
Sro Wrz 05, 2007 08:16 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
czarekd85 napisał:
Parę dni temu widziałem na naszym dworcu PKS białą Bovę w barwach PKS Kutno. Niestety żadnych szczegółowych informacji nie znam...

PKS szaleje Smile

Sro Wrz 05, 2007 12:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Sro Wrz 05, 2007 12:57

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do: