Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
PKS Żyrardów
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

PKS Żyrardów
Autor Wiadomość
Pablo
- KAPENA -

Post PKS Żyrardów Odpowiedz z cytatem
Na prośbę macfictiona przedstawiam wszystko co wiem o Mercedesach 0303-11R zakupionych w tym roku przez PKS Żyrardów.
Pojazdów tych prawdopodobnie są 4 sztuki. Wszystkie kupiono od PNT PKS Wola Dalsza. Pierwsze dwa przyprowadzono w połowie kwietnia - jeden trafił do P.T. Sochaczew. Są przemalowane na biało, obecnie mają naklejone jakieś kolorowe wzorki. Siedzenia są seryjne, wymieniono jedynie ich obicia. Trzeci Mercedes przyjechał wkrótce potem. Od wcześniejszych różni się tym, że ma siedzenia z wysokimi oparciami (pewnie z Autosana). Ostatni przybył do Sochaczewa w zeszły piątek (27.06) i jak już gdzie indziej wspomniałem jest z nich prawdopodobnie najstarszy bo ma drzwi na klamkę.
Co do numerów taborowych, chyba żaden z nich nie ma takowych naklejonych na nadwoziu. Chcą się o nie dowiedzieć należałoby zajrzeć do środka gdyż czesto są naklejane wewnątrz, na bileterce. Znam tylko numer rejstracyjny i rocznik pierwszego, który przyjechał do Sochaczewa. Pojazd ten wyprodukowano w 1986r., jego numer rejestracyjny to WSC 22NU. Wszystkie z nich początkowo miały blachy z Łańcuta (RLA XXXX).
Te z Żyrardowa można czasem spotkać w Płocku jak jadą lub wracają z Sierpca. W jednym zdążyła już nawalić skrzynia biegów. Natomiast pierwszego z Sochaczewa najcześciej można spotkać na kursie relacji Sochaczew-Bieniew z godz. 18.30. Drugi dopiero co przyjechał i pewnie jeszcze minimum tydzień postoi.
Jak dowiem się czegoś nowego, czy to numerów taborowych czy rejstracyjnych to dopiszę.

Ostatnio zmieniony przez Pablo dnia Pią Lis 21, 2008 08:37, w całości zmieniany 1 raz
Wto Cze 27, 2006 22:47 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wto Cze 27, 2006 22:47
macfiction
- URBINO 15 -

Post Re: Merecedesy 0303-11R z PKS Żyrardów Odpowiedz z cytatem
Pablo napisał:

Co do numerów taborowych, chyba żaden z nich nie ma takowych naklejonych na nadwoziu. Chcą się o nie dowiedzieć należałoby zajrzeć do środka gdyż czesto są naklejane wewnątrz, na bileterce.

Tzn. na kasie? Przyznam szczerze, że zwyczaj nalepiania numerów na kasie bardzo mi się nie podoba. Raz, że takiego numeru nie sposób wypatrzeć bez wchodzenia do środka, a dwa, że praktyka pokazuje (PKS Gostynin, PKS Ostrołęka), iż takie kasy mogą "wędrować" między autobusami i robi się bałagan....
Ze 3 lata temu rzadko który autobus PKS Żyrardów miał numer na zewnątrz (poza PT. Sochaczew). Potem stopniowo je pouzupełniali, przynajmniej na H9, a teraz znowu zaczynają się zapuszczać, w tym także co gorsza PT. Sochaczew.
Sro Cze 28, 2006 19:29 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Numery na kasach dają faktycznie straszny bałagan. Np u mojego Ojca na boku auta jest "80540" a na bileterce widnieje "40001" (po skasowanym Jelczu L11.2). Po prostu jego bileterka dawno temu się zepsuła i wziął tą.
Ja osobiście za brak widocznych numerów taborowych wlepiałbym kary Very Happy
W Sochaczewie z obecnych 28 autobusów numery taborowe na zewnątrz auta mają wszystkie H9-tki, z tym, że na #00002 jest naklejone #00004 (widać się pomylili, sprawdzcie na TWB - autobusy te wyglądają zupełnie inaczej). Nie wiem jak będzie z #10503, który przechodzi teraz NG (pierwszą od nowości!). Z migów numery ma tylko #70185, pozostałe 3 sztuki są nieoznaczone. Co do jednego z nich to nawet nie jestem pewien jaki ma numer bo w tym roku przyprowadzili go z Żyrardowa ale przypuszczam, że jest to #90514. Numerów nie ma również Jelcz T120, oba Autosany H10-11, Bova Futura oraz oba Mercedesy.
W Żyrardowie sytuacja wygląda podobnie. Autosany H9 w większości mają widoczne numery, z Jelczami L11 jest różnie - część ma, inne nie. Oba Autosany H10-12 jeszcze do niedawna miały, H10-11 #00520 również. Od kilku lat nie widziałem H10-11 #90001 i nie wiem jak z nim sytuacja wygląda. Pozostałe auta czyli Volkwageny LT, Ford Transit, MB Vario, Iveco TurboDaily, MB 0340 i 0303, Neoplan N316, Setra S215UL i ostatni Żyrardowski Zemun numerów nie mają.

Ostatnio zmieniony przez Pablo dnia Pią Wrz 26, 2008 22:12, w całości zmieniany 1 raz
Sro Cze 28, 2006 22:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Re: Merecedesy 0303-11R z PKS Żyrardów Odpowiedz z cytatem
Pablo napisał:

Co do numerów taborowych, chyba żaden z nich nie ma takowych naklejonych na nadwoziu. Chcą się o nie dowiedzieć należałoby zajrzeć do środka gdyż czesto są naklejane wewnątrz, na bileterce.

to jest kiepskie, nie sposób zaglądać do każdego autobusu i w sumie po co jak bileterka nie ta. W PKS Gostynin też te bileterki są nie te Sad . W PKS Płock kierowcy czasami kładą teczki pojazdu z numerem przy bileterce... Numer to numer, powinien być wyklejony na boku i już. PKSy wstydzą się ich czy to lenistwo?
Czw Cze 29, 2006 08:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Chyba raczej lenistwo, i to niestety uprawiane coraz częściej. Numer taborowy powinien być widoczny i już. Na szczęście na Mazowszu większość firm maluje (lub wykleja) numerki na boku pojazdu.
Czw Cze 29, 2006 23:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Pablo napisał:
Chyba raczej lenistwo, i to niestety uprawiane coraz częściej.

W przypadku np. PKS Żyrardów można doszukać się pewnej prawidłowości w polityce numerotaborowej. Numery mają przede wszystkim Autosany H9, których jest zdecydowanie najwięcej. A że jest dużo, często są one w tych samych niebiesko - białych to łatwiej je od zewnątrz identyfikować pracownikom. Pozostałym autobusom numery są niepotrzebne, bo są łatwo kojarzone po modelu...
Myślę, że powinienieś spróbować powalczyć o te numery, przynajmniej w PT. Sochaczew.... Smile Sekcja PKS PFK jest w stanie wesprzeć Cię duchowo, a i cyferki może skołować.... Wink
Cytat:
Na szczęście na Mazowszu większość firm maluje (lub wykleja) numerki na boku pojazdu.

Faktycznie mamy tu na Mazowszu numerotaborowy fenomen w skali całego kraju. Jako jedyne województwo mamy zdecydowaną przewagą PKS posiadających numery taborowe na >75% autobusów w stosunku do PKS posiadających numery tabowe na <25% autobusów(oczywiście na zewnątrz). Względna równowaga panuje w kujawsko- pomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i świętokrzyskim. No np. w takim lubelskim numery ostały się na pojedynczych autobusach PKS Lublin i Krasnystaw - tragedia....
Pią Cze 30, 2006 23:07 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Ale i u nas zaczyna się psuć.....Płock zaczyna mieć też braki, Gostynin ma tak w kratkę, ale generalnie jeszcze jakoś to jest. Warszawa i Radom całkowita klapa Sad

Cytat:
Sekcja PKS PFK jest w stanie wesprzeć Cię duchowo, a i cyferki może skołować

oczywiście, że wspieramy! Smile oby więcej zanumerowanych Exclamation
Pon Lip 03, 2006 10:06 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Ale i u nas zaczyna się psuć.....Płock zaczyna mieć też braki, Gostynin ma tak w kratkę, ale generalnie jeszcze jakoś to jest.

Miejmy nadzieję, że Płock teraz szybko uzupełni....
Pon Lip 03, 2006 10:11 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
W sobotę spotkałem na placu przy dworcu w Płocku dwa mercedesy O303 jeden z PKS Ciechanów i drugi identyczny cały zielony (wojskowy) kolor, miał znaczki PKS, ale jechałem samochodem z Mickiewicza i nie wiem skąd on? Może z Żyrardowa?
Wto Lip 04, 2006 10:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Nie był z Żyrardowa. Tam wszystkie są przemalowane na biało i mają powyklejane kolorowe wzorki na boku. Zdjęcie jednego z nich jest na TWB:

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-100662.html
Wto Lip 04, 2006 16:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Jaką ładną stację PKS Question ma? to ciekawe czyj to?
Sro Lip 05, 2006 11:01 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Ta stacja paliw od kilku lat nie należy już do PKS-u. Przejęło ją bodajże TEXACO. Widoczne na zdjęciu dystrybutory znajdują się za budynkiem stacji i służą wyłącznie do tankowania firm biorących paliwo hurtowo. Dla odbiorców prywatnych przeznaczone są dystybutory zainstalowane przed budynkiem.
Natomiast w Sochaczewie po przenosinach zajezdni tankują na stacji znajdującej się na drugim końcu miasta - za zakładami w Boryszewie (czyli kilka ładnych kilometrów od obecnej bazy PKS).
Sro Lip 05, 2006 20:22 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Mercedes 0303 11R stał już się w tym roku modelem trendy Laughing Laughing W końcu Mercedes to dobra marka i solidna. Z mercy podoba mi się Otomarsan. Jechałem nim do Zakopanego zimą i jest oki.

Sro Lip 26, 2006 07:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
busfan napisał:
Mercedes 0303 11R stał już się w tym roku modelem trendy Laughing Laughing W końcu Mercedes to dobra marka i solidna. Z mercy podoba mi się Otomarsan. Jechałem nim do Zakopanego zimą i jest oki.

tak to prawda te mercedesy są już chyba w całej Polsce, w ubiegłym tygodniu odnotowałem je w PKS Częstochowa,Sieradz, Tomaszów, Katowice (na liniach KZK GOP!), Płock też myslał nad nimi, ale zrezygnował.
Sro Lip 26, 2006 08:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Z aktualności PKS Żyrardów p.t. Sochaczew

Sochaczew przegrał przetarg na dowóz dzieci do szkół w Teresinie. W zeszłym roku podstawiali tam 3 autobusy.
Od pewnego czasu planowane jest otwarcie linii Sochaczew - Warszawa przez Błonie w celu odebrania części klientów busom, które tą linię obsługują. Dla PKS-u głównym problemem jest tu brak odpowiednich pojazdów - w Sochaczewie nie ma żadnych małych autobusów a z Żyrardowa na pewno im nie przyślą.
Doszła nowa linia pracownicza Sochaczew - Pruszków przez Leszno. Nie wiem dla kogo wozą pracowników ale to chyba nie Daewoo.
Do kasacji poszedł jeden z Jelczy L11 - ten o numerze WZY J877.
Sob Sie 12, 2006 19:53 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Sob Sie 12, 2006 19:53

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7
Skocz do: