Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
PKS Żyrardów
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

PKS Żyrardów
Autor Wiadomość
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Działka przy ulicy POW została już sprzedana. Firma wzięła za nią 500.000 zł. Pieniądze te posłużyły do spłaty części zadłużenia w ZUS-ie.
W międzyczasie nowym prezesem PKS został pan Jan Szymański. Niestety nie wiem skąd pan prezes pochodzi ani jak był dostychczasowy przebieg kariery zawodowej.
Wto Mar 10, 2009 23:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Wto Mar 10, 2009 23:28
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Do ministerstwa wpłynęły co najmniej trzy oferty zakupu PKS Żyrardów. Na razie pracownicy jeszcze nie wiedzą co to za firmy ale ja podejrzewam, że wśród nich może być PKS Grodzisk oraz Arriva. Mam także nadzieję, że nie ma tam oferty Veolii.
A #10002 jednak kaput.
Sro Mar 11, 2009 19:57 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Są cztery oferty na zakup firmy. Ale i tak myślę, że ostatnie miesiące działalności firmy w takim kształcie. Długi wzrosły, mimo spłaty 550 tys.zł ZUS-owi. Doszło ponoć zadłużenie za paliwo w Żyrardowie. Podejrzewam, że ewentualny nowy właściciel ograniczy działalność PKS-u do minimum albo w ogóle go zlikwiduje.
Sro Kwi 01, 2009 15:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Pablo napisał:
Są cztery oferty na zakup firmy. Ale i tak myślę, że ostatnie miesiące działalności firmy w takim kształcie. Długi wzrosły, mimo spłaty 550 tys.zł ZUS-owi. Doszło ponoć zadłużenie za paliwo w Żyrardowie. Podejrzewam, że ewentualny nowy właściciel ograniczy działalność PKS-u do minimum albo w ogóle go zlikwiduje.

Po to kupować by likwidować to może tylko konkurent, który walczy o rynek, a w tym wypadku raczej tak nie jest. A kto jest chętny?

Sro Kwi 01, 2009 20:19 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Wiem tylko tyle, że jedna firma jest Warszawy a kolejna Z Grodziska Mazowieckiego (może PKS?).
Sro Kwi 01, 2009 21:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Pan Szymański nie jest już prezesem PKS Żyrardów, ewakuował się. A szkoda bo za jego rządów coś się ruszyło.
Wto Lip 28, 2009 14:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Jest już nowy prezes PKS Żyrardów. Nazywa się Tomasz Grzywacz, jest młodym, niespełna 40-letnim męźczyzną co w sumie dobrze wróży. Ja jednak mam pewne obawy czy młody prezes poradzi sobie ze związkami zawodowymi, które w tej firmie są wszechwładne.
Czw Sie 13, 2009 16:13 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Jak kondycja firmy? Są jakieś symptomy poprawy?

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Czw Sie 13, 2009 21:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Kondycja nie bardzo. Teraz mam mniej wiadomości, ale ponoć chcieli pensję płacić na raty i związki zagroziły strajkiem.
Czw Sie 13, 2009 22:21 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Znowu strajk. Nie wiem czy obejmuje całość firmy czy tylko placówkę w Sochaczewie. Mają strajkować do skutku, ale co ma być tym skutkiem to nie wiadomo. Moim zdaniem oznacza to rychły koniec tej firmy. W sumie ja nie wiem co Jaśnie Panowie ze związków zawodowych sobie wyobrażają? Że to PRL?
Wto Wrz 01, 2009 14:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Panowie ze związków rozwalili nie jeden zakład już w tym kraju Sad Niestety często im się wydaje, że czasy nie wiele się zmieniły.

Sro Wrz 02, 2009 07:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Panowie ze związków rozwalili nie jeden zakład już w tym kraju Sad Niestety często im się wydaje, że czasy nie wiele się zmieniły.

Ja bym tak nie generalizował. Można podać przykłady spółek, gdzie łamanie praw pracowniczych jest wpisane w funkcjonowanie przedsiębiorstwa (np. Biedronka). Problemem w Polsce jest 20 lat po transformacji ustrojowej moim zdaniem, brak takiej rozsądnej równowagi między uprawnieniami pracowników i pracodawców, w efekcie najczęściej dochodzi albo do samodzierżawia związków zawodowych (PKS Żyrardów) albo jawnego wyzysku...

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Sro Wrz 02, 2009 22:35 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Oczywiście że nie generalizujmy. Ale ostatnio dużo było takich przypadków. Stocznie na Pomorzu, czy Zakłady Mięsne w Płocku. Niestety problem o jakim piszesz jest od lat i nie jest on prosty w rozwiązaniu. Wiem, że rząd ma przyjąć jakąś nową ustawę o związkach, która ma trochę je ograniczać, ale szczegółów nie znam. A druga strona medalu jest dokładnie jak piszesz, że pracownicy często w prywatnych firmach są niczym…

Czw Wrz 03, 2009 09:17 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Wczoraj już jeździli. A strajkowali ponoć dlatego, że nie zapłacono czynszu za dzierżawę terenu i budynków zajezdni autobusowej i ZKM wypowiedział umowę.
Czw Wrz 03, 2009 19:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pablo
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
Od 1 września PKS Żyrardów nie obsługuje szkół w Kozłowie i Nowej Suchej. Przetarg na dowóz dzieci wygrał PKS Skierniewice.
Pon Wrz 28, 2009 15:26 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama

Pon Wrz 28, 2009 15:26

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 6 z 7
Skocz do: