Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
MZK Kutno
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

MZK Kutno
Autor Wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post MZK Kutno Odpowiedz z cytatem
Od 16 czerwca MZK Kutno ma nowy autobus Jelcz M101I3 „Salus”. Jest to pierwszy niskowejściowy pojazd w MZK. Ciekawe jaki dostał numer 230?

Jest w wersji trzydrzwiowej jak dla Tarnowa i zupełnie pomalowany nietypowo jak na Kutno.
zdjęcie tego autobusu

zmieniono:6.07
Wto Lip 04, 2006 13:55 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wto Lip 04, 2006 13:55
RobuR

Post Odpowiedz z cytatem
Mam pytanko, bo gdzieś pojawilo się foto autobusu dla Kutna, ale tamten salus był dwudrzwiowy, w układzie 1-2-0. Mam nadzieję, ze ten tutaj to ten właściwy. Czy jako niskowejściowe można traktować M081MB? Bo Kutno ma już od jakiegoś czasu.

Generalnie jak oceniacie komunikację miejską w Kutnie? Ja uważam że informacja pasażerska jest fatalna.. Autobusy mają całą masę wariantów tras, na rozkładzie odczytać się nic nie da, ciężko jest ustalic którędy dany kurs jedzie. A jedna z rzeczy jaka zawsze mnie denerwowała w rozkładach jazdy to te "mutacje" i np tak:
7.06 FxTqr, 7.42 FNgT, 8.45 CxT,.... nie nawidzę milionów liter za godziną odjazdu.... brrr..
Potrzeba im jakiejś optymalizacji układu linii.

Pią Lip 21, 2006 11:00 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doprava_plock
- KAPENA -

Post W Kutnie chyba "niedasię" Odpowiedz z cytatem
RobuR napisał:
Generalnie jak oceniacie komunikację miejską w Kutnie? Ja uważam że informacja pasażerska jest fatalna.. Autobusy mają całą masę wariantów tras, na rozkładzie odczytać się nic nie da, ciężko jest ustalic którędy dany kurs jedzie. A jedna z rzeczy jaka zawsze mnie denerwowała w rozkładach jazdy to te "mutacje" i np tak:
7.06 FxTqr, 7.42 FNgT, 8.45 CxT,.... nie nawidzę milionów liter za godziną odjazdu.... brrr..

To prawda. Ciężko jest pasażerom rozszyfrować dziesiątki wariantów (linia nr 16 na przykład, ma 20 wariantów przejazdu). Ale MZK w Kutnie służy przede wszystkim do wożenia ludzi z Kutna na wieś i odwrotnie. Nawet jedyna linia miejska (nr 9) wykonuje kursy za miasto... Dla porównania proszę spojrzeć na układ komunikacyjny w zblizonym wielkością Starogardzie Gdańskim (http://www.starogard.republika.pl/komunikacja.htm, także na oficjalnej stronie MZK - http://www.mzk.starogard.pl/). Większość linii kursuje tam z częstotliwością znacznie przewyższającą częstotliwość najpopularniejszych linii w Płocku, a za miasto wyjeżdżają dwie. Dlaczego tam "dasię", a w Kutnie (i u nas) nie?
Pią Lip 21, 2006 12:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
M081MB jest niskowejściowe jak najbardziej.

Pią Lip 21, 2006 20:56 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
RobuR napisał:

Autobusy mają całą masę wariantów tras, na rozkładzie odczytać się nic nie da, ciężko jest ustalic którędy dany kurs jedzie. A jedna z rzeczy jaka zawsze mnie denerwowała w rozkładach jazdy to te "mutacje" i np tak:

Jakbym o ZKM Ciechanów czytał.... Smile

Na stronę poświęconą PKS Płock, Gostynin i Ciechanów:
http://pks24.republika.pl/
Pią Lip 21, 2006 22:32 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
RobuR napisał:
Mam pytanko, bo gdzieś pojawilo się foto autobusu dla Kutna, ale tamten salus był dwudrzwiowy, w układzie 1-2-0. Mam nadzieję, ze ten tutaj to ten właściwy. Czy jako niskowejściowe można traktować M081MB? Bo Kutno ma już od jakiegoś czasu.

tak to jest właściwe zdjęcie salusa, ma układ drzwi 1-2-1, sam widziałem, niestety stał na placu i zdjęcia nie zrobiłem. Dostał numer 237! czego nie rozumiem, bo co jest od ostatniego numeru 229? a ostatnio numerowali już jak u nas. dostali też już dwa H9/35 odbudowane przez PA, to 188 i 192, które wyglądają jak Tramp II Confused mają teraz chyba już tylko 8 H9, z czego tylko 2-3 wyglądają oryginalnie, reszta to różne odbudowy z Trampem, najniższy numer to 103. Nadal są 3 M11.
081 niby niskowejściowy, ale tej niskiej podłogi to tyle Sad, w Kutnie one prawie ciągle stoją Sad
Układ linii i rozkłady to jakiś koszmar, ale tam nawet miejscowi pasażerowie chodzą pytać kierowcy jak on jedzie! z 3 lata temu na 1 maja podjechały dwie 5 i ludzie biegali między autobusami pytajac kierowców gdzie jadą Very Happy Exclamation a oznakowanie pojadów tablicami z nazwą pętli też różne Sad
Pon Lip 24, 2006 13:33 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Ale MZK w Kutnie służy przede wszystkim do wożenia ludzi z Kutna na wieś i odwrotnie. Nawet jedyna linia miejska (nr 9) wykonuje kursy za miasto...

Obraziłeś moje miasto Sad Sad . To dobrze że mieszkańcy okolicznych wiosek mają zapewniona dobrą komunikacje z Kutnem. Ja tam nie narzekam Laughing Laughing .Autobusy są czyste , zadbane i poddawane modernizacji.Ale za to jaki piękny i nowoczesny autobusik mamy pełen zaawansowanej techniki.

Wto Lip 25, 2006 21:31 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
doprava_plock
- KAPENA -

Post Odpowiedz z cytatem
busfan napisał:
Cytat:
Obraziłeś moje miasto Sad Sad . To dobrze że mieszkańcy okolicznych wiosek mają zapewniona dobrą komunikacje z Kutnem. Ja tam nie narzekam Laughing Laughing .Autobusy są czyste , zadbane i poddawane modernizacji.Ale za to jaki piękny i nowoczesny autobusik mamy pełen zaawansowanej techniki.

E tam, jakże bym mółgł obrazić tak sympatyczne miasto! W zacytowanym zdaniu zawarłem jedynie, co jest podstawą działalności MZK w Kutnie.
A poza tym - witamy na forum!
Wto Lip 25, 2006 21:52 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RobuR

Post Odpowiedz z cytatem
Jelczydło M081M/MB to pojazd niskowejściowy, salus nie moze być zatem nazwany "pierwszym". Fakt, jest tam mało tej niskiej podłogi, ale nie oczekujmy geniuszu po pojeździe ledwo 8-metrowym. Na jeden wózek starczy. Generalnie podoba mi sie ten pojazd, w Siedlcach się najeździłem. Są OK, chyba mój ulubiony produkt Jelcza.
W sam raz dla mniejszych miast, badź na linie peryferyjne czy nocne. Szkoda że Płock Kapeny kupił... fuj.
Kutno bardzo lubię, jednak dobija mnie ten rozkład MZK... trzeba tam porządnej zmiany układu linii, mam nawet małą propozycję:

5 – Bielawki – Stara Wieś – Grunwaldzka – Chrobrego – Grunwaldzka – Wyszyńskiego – Jana Pawła II – Oporowska – Barlickiego – 29 Listopada – Skłodowskiej-Curie – Zamoyskiego – Tarnowskiego – Północna – Kasztanowa – Sieciechów – Kuczków
6 – Dw. PKP – 3 Maja – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – 29 Listopada – Barlickiego – Oporowska – Malina – Komadzyn – Grotowice – Mnich – Stanisławów – Skórzewa
7 – PKP Azory – Krośniewicka – Zbożowa – Krośniewicka – Przemysłowa – Spółdzielcza – Orzeszkowej – Konopnickiej – Łęczycka – Mickiewicza – 1 Maja – 29 Listopada – Barlickiego – Kościuszki – Szpitalna – Szymanowskiego – Sieciechów – Wierzbie – Sójki – Muchnów
8 – Dw. PKP – 3 Maja – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – 29 Listopada – Barlickiego – Kościuszki – Szpitalna – Żwirki i Wigury – Oporowska – Jana Pawła II – Al. ZHP – Troczewskiego – Łąkoszyńska – Zawady – Wojciechowice – Wały – Mieczysławów
9 – Dw. PKP – 3 Maja – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – Skłodowskiej-Curie – Zamoyskiego – Tarnowskiego – Północna – Kościuszki – Oporowska – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Grunwaldzka – Chrobrego – (Obwodnica wschodnia) - Sklęczkowska - Holenderska - Józefów - Zakłady Metalurgiczne
10 – Dw. PKP – 3 Maja – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – 29 Listopada – Barlickiego – Oporowska – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Grunwaldzka – Chrobrego – (Obwodnica wschodnia) – Sklęczkowska – Holenderska – Józefów – Sklęczkowska – Bohaterów Walk Nad Bzurą – Żołnierska – Wschodnia – Sklęczkowska – Kaszewy – Kaszewy Kościelne – Różanowice – Krzyżanów
11 – Metalowa – Józefów – Holenderska – Sklęczkowska – Łąkoszyńska – Troczewskiego – Warszawskie Przedmieście – Podrzeczna – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – Skłodowskiej-Curie – Nowy Gołębiew – Raciborów – Głogowiec
12 – Graniczna – Maczka – Skłodowskiej-Curie – Zamoyskiego – Tarnowskiego – Północna – Kościuszki – Barlickiego – 29 Listopada – 1 Maja – 3 Maja – Słowackiego – Sienkiewicza – Podrzeczna – Warszawskie Przedmieście – Troczewskiego – Łąkoszyńska – Siemiradzkiego – Przemysłowa – Krośniewicka – Zbożowa – Woźniaków – Wroczyny – Stanisławów – Włosków – Kalinowa – Wysoka Wielka
13 – Szpital – Kościuszki – Barlickiego – 29 Listopada – 1 Maja – Mickiewicza – Łęczycka – Dudki – Leszczynek – Grabków – Leszno – Byszew
14 – Orzeszkowej – Konopnickiej – Łęczycka – Mickiewicza – 1 Maja – 29 Listopada – Toruńska – Sadowa – Wiosenna – Zimowa – Jesienna – Stary Gołębiewek – Ryków
15 – Raszew – Raszewska – Majdany – Mickiewicza – 1 Maja – 29 Listopada – Barlickiego – Oporowska – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Troczewskiego – Łąkoszyńska – Objazdowa – Nowowiejska – Nowa Wieś – Leśniczówka – Strzegocin – Obidówek – Ktery
16 – Wschodnia – Żołnierska – Bohaterów Walk Nad Bzurą – Sklęczkowska – Józefów – Holenderska – Sklęczkowska – Łąkoszyńska – Troczewskiego – Jana Pawła II – Oporowska – Żwirki i Wigury – Szpitalna – Kościuszki – Chodkiewicza – Zamoyskiego – Skłodowskiej-Curie – 1 maja – Narutowicza – Wygoda – Toruńska – Sadowa – Wiosenna – Zimowa – Jesienna – Stary Gołębiewek – Ryków
N (nocna) – Dw. PKP – 3 Maja – Sienkiewicza – Narutowicza – 1 Maja – Skłodowskiej-Curie – Zamoyskiego – Tarnowskiego – Północna – Kościuszki – Oporowska – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Troczewskiego – Łąkoszyńska – (Obwodnica wschodnia) – Chrobrego – Grunwaldzka – Wyszyńskiego – Jana Pawła II – Oporowska – Kościuszki – Północna – Tarnowskiego – Zamoyskiego – Skłodowskiej-Curie – 1 Maja – 3 Maja – Dw. PKP
Ważne jest to, ze wszystkie trasy powinny mieć ten jeden wariant tu przedstawiony, i nadrabiać zwiększoną częstotliwoscią.

Czy znajdzie się spec, który to oceni fachowo? Ja mogłem porobić byki, bo nie jestem z Kutna..

Sro Lip 26, 2006 00:15 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się przydałoby się trochę zmian w rozkładzie i systemie informacji. Uważam że jak na Kutno wielkość tego Jelcza jest wystarczająca. Ostatnio dodali mu reklamę Dubimexu wyglada przez to nieładnie Laughing wolałem wcześniejsze malowanie bez reklamy Smile .

Sro Lip 26, 2006 06:51 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
busfan

Post Odpowiedz z cytatem
Wielkie dzięki za powitanie ja tez was witam Laughing Laughing Laughing

Sro Lip 26, 2006 06:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
RobuR napisał:
Jelczydło M081M/MB to pojazd niskowejściowy, salus nie moze być zatem nazwany "pierwszym". Fakt, jest tam mało tej niskiej podłogi, ale nie oczekujmy geniuszu po pojeździe ledwo 8-metrowym. Na jeden wózek starczy. Generalnie podoba mi sie ten pojazd, w Siedlcach się najeździłem. Są OK, chyba mój ulubiony produkt Jelcza.
W sam raz dla mniejszych miast, badź na linie peryferyjne czy nocne. Szkoda że Płock Kapeny kupił... fuj.
Kutno bardzo lubię, jednak dobija mnie ten rozkład MZK... trzeba tam porządnej zmiany układu linii, mam nawet małą propozycję:

We Włocławku strasznie narzekają na Ediki, nowe w Łodzi też się już psują, ja generalnie za nimi nie przepadam, ale są zdecydowanie nowocześniejsze od H9 np. W Płocku kupili kapeny (fuj Smile ) bo są o wiele tańsze od Edików, ja liczyłem, że będzię Urbino 10 Sad
Z mojej wizyty w Kutnie 13 lipca wynika, że MZK ostro zabrało się za naprawę taboru co widać i to cieszy. Ocenę linii zostawie Dopravie, bo ja się dawno w nich tam zgubiłem Very Happy

busfan napisał:
Wielkie dzięki za powitanie ja tez was witam

Witam!

busfan napisał:
Ostatnio dodali mu reklamę Dubimexu wyglada przez to nieładnie wolałem wcześniejsze malowanie bez reklamy

który edik dostał reklamę? oba chyba miały?
Sro Lip 26, 2006 08:27 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Cytat:
Co do tych H9-35 jest w MZK 10 w tym 3 są po ostrym tuningu(192,188) , a co do Jelczy PR110 to zostały 3 sztuki.

Wszystkie Pr-110 są?: 146, 147 151, bo ja ostatnio spotkałem i sfotografowałem tylko 146, M11 też spotkałem trzy, ale numerów taborowych na nich brakowało , a H9 jest aż 10? 089, 092, 100 są? bo ja spotkałem wszystkie od numeru 103, który też dostał przód od trampa. 115 np. też wyremontowany został na Trampa, nawet drzwi Trampowe, a 188 i 192 to już jak Tramp II, tylko czy jest sens takich remontów? jak można teraz tanio kupić jakieś fajne autobusy z zachodu? 153 ma ciekawe siedzenia. Co jest pod numerem 227, 228?
Pon Sie 07, 2006 09:12 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
RobuR

Post Odpowiedz z cytatem
Wystarczy zerknąć na Skierniewice.. on obkupili się w używane MANy 9-metrowe. Mają 5 sztuk za tanie pieniądze i nieźle na tym wyszli, bo i sprawne, i niska podłoga, i ekonimiczne.. Tylko działać. Kutno może też powinno przejechać się do Sadów, koło Poznania i wypatrzyc sobie używane Neoplany i MANy...
Chociaż warto cieszyć się z Salusa.. generalnie w wielu miastach naturalną konsekwencją kasowania "psiukaczy" (H9) to zakup Solbusów... bleeeeeee

Czw Sie 10, 2006 17:18 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
RobuR napisał:
Wystarczy zerknąć na Skierniewice.. on obkupili się w używane MANy 9-metrowe. Mają 5 sztuk za tanie pieniądze i nieźle na tym wyszli, bo i sprawne, i niska podłoga, i ekonimiczne.. Tylko działać. Kutno może też powinno przejechać się do Sadów, koło Poznania i wypatrzyc sobie używane Neoplany i MANy...
Chociaż warto cieszyć się z Salusa.. generalnie w wielu miastach naturalną konsekwencją kasowania "psiukaczy" (H9) to zakup Solbusów... bleeeeeee

nie tylko nie solbusy blee, Salus dostał już reklamę Sad jak można taki nowy?!
Pią Sie 11, 2006 10:49 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Pią Sie 11, 2006 10:49

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do: