Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna
POMOC SzukajFAQ Zaloguj
Polski Express
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Polski Express
Autor Wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Polski Express Odpowiedz z cytatem
Gazeta Wyborcza 2006-10-23
Polski Express zbyt ekspresowy

Kierowca Polskiego Expressu wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych, rozwijając przy tym całkiem sporą prędkość. A kiedy zatrzymała go płocka policja, okazało się, że... nie ma prawa jazdy
W sobotę patrol płockiej drogówki pilnował porządku na ul. Wyszogrodzkiej.

- Ale w pewnym momencie nasi ludzie pojechali do Słupna. Dostali informację, że drogą porusza się jakiś dziwnie zachowujący się rowerzysta - mówi Mariusz Gierula, rzecznik płockiej komendy.

W Słupnie policjanci nie znaleźli rowerzysty, ale zobaczyli coś znacznie ciekawszego - żółty autobus Polskiego Expressu pędzący w stronę Płocka. W dodatku jego kierowca zaczął wyprzedzać kolumnę pojazdów. Manewr zaczął na podwójnej ciągłej linii, a skończył na przejściu dla pieszych.

Policjanci zatrzymali autobus na ul. Wyszogrodzkiej. Sprawdzili tachograf pojazdu.

- Wynikało z niego, że średnia prędkość tego autobusu na trasie Warszawa - Płock wynosiła 100 km na godz. - mówi Gierula. - Czyli była o wiele za wysoka. W dodatku kierowca nie miał przy sobie prawa jazdy. Policjantom tłumaczył, że zgubił dokumenty, a nowych jeszcze nie odebrał.

Z nieoficjalnych informacji "Gazety" wynika, że kierowca nie ukrywał, że w trasę bez prawa jazdy wyruszył przy pełnym błogosławieństwie dyspozytora. A prędkość i wyprzedzanie? Prowadzący autobus tłumaczył, że szefostwo Polskiego Expressu wymaga od niego, by trasę Warszawa - Bydgoszcz pokonał w 4 godz. 30 minut, wliczając w to przejazdy przez zatłoczone miasta, zbieranie pasażerów, sprzedaż biletów. Stąd ten pośpiech.

Chcieliśmy powtórzyć to, czego się dowiedzieliśmy, szefom Polskiego Expressu. Niestety, nie udało się nam to. Jedyny dostępny w informacji telefon do firmy to numer do miłej pani rezerwującej bilety. Nasza rozmówczyni stwierdziła, że nie może podać nam żadnych namiarów do swoich przełożonych. A gdzie się podziała strona internetowa Polskiego Expressu?

- Jest w przebudowie - usłyszeliśmy.

Policja ukarała kierowcę 9 pkt karnymi i skierowała do sądu wniosek o jego ukaranie (grzywna może wynieść nawet 5 tys. zł). W komendzie zastanawiają się także, czy nie pociągnąć do odpowiedzialności dyspozytora. Podróżni musieli przesiąść się do innego autobusu.
----------------------------
To już kolejna wpadka PEXu w Płocku Sad
Wto Paź 24, 2006 09:38 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Wto Paź 24, 2006 09:38
ar-ko
- EDIK -

Post Odpowiedz z cytatem
To proponuję poczytać na forum "Komunikacja" na GW Łódź o wyczynach PEX-u
Wto Paź 24, 2006 10:42 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
ar-ko napisał:
To proponuję poczytać na forum "Komunikacja" na GW Łódź o wyczynach PEX-u

Na linii do Płocka to i tak była linia o wyższej jakości obsługi..ale i cenie i niepunktualności. Wyborcza w Łodzi też pisze o problemach podobnych jak Płock. Słyszałem, że ze spółki PEX swoje udziały wycofał angielski udziałowiec... Ale o problemach było słychać już z rok temu.
Wto Paź 24, 2006 11:28 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Anka

Post Pex Odpowiedz z cytatem
W pex ostatnio pogarsza sie jakosc uslug, a zwieksza cena. W ostatni piatek wracalam z Warszawy do Plocka. Posiadalam bilet na 18.30. Gdy przyszlam na przystanek klebil sie tlum ludzi i stal tam juz autobus, wiec myslalam, ze tym razem szybko pojade. Jednak do 18.30 nie pojawil sie kierowca. W miedzyczasie dowiedzialam sie, ze maja jechac dwa autobusy (jeden tylko do Plocka, drugi do Bydgoszczy). Okolo 18.45 powiedziano nam, ze autobus odjedzie (lub zaczna wpuszczac ludzi) o 19.15. Nie czekalam na rozwiazanie sytuacji tylko wsiadlam do KomfortBusa (18.30 z zachodniego, 18.50 z centralnego). Taka sytuacja zdarza sie nie po raz pierwszy. to co oni wyprawiaja to jest kpina z ludzi! Pex nie liczy sie z ludzmi. Pragne przypomniec, ze w piatek bylo bardzo zimno. Temperatura odczuwalna byla minusowa.
Sob Lis 11, 2006 14:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Kiepsko, i kosztowało Cię to dwa bilety Sad Ale faktycznie takie sytuacje trwają tam już gdzieś od roku. W Płocku np. często ubiegłej zimy, teraz nie wiem, autobus w ładną pogodę w niedziele spóźniał się nawet godzine. A gdy już dojechał to kierowca tak się ruszał jakby był przed czasem, bo Komfort który też jechał z Bydgoszczy był na czas! W Warszawie podobno PEX miał się dogadać ze "Złotymi Tarasami" o jakieś lepsze warunki i miejsce...ale nadal to jest na ulicy tylko trochę dalej.
Pon Lis 13, 2006 16:44 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
Pogarszajaca sytuacje Polskiego Expresu,widac nie tylko w kwestii malejacej jakosci przewozów, czego akurat ja nigdy nie doswiadczyłem, bo nie jechałem Wink Ale równiez w taborze. Juz od dłuzszego czasu PEX. nie kupował nowych pojazdów, tylko ograniczył sie do skupowania róznych modeli powystawowych. Dodatkowo coraz czesciej widuje rózne "ciekawostki" które nie pasuja do takiego przewoznika. Np wczoraj jechałem za Volvo 9700 #142, autobus musi byc dosyc nowy, bo była to wersja po lifcie. Miał on zamiast tylnej szyby wstawiona blache pomalowana na zółto- obrazek niczym z PKS, gdzie to czesta praktyka. Napewno nie była to jakas prowizorka, bo zostało to dosyc ładnie wykonane, a całosc przykrecona spora iloscia srub Exclamation Exclamation
Jeszcze jakis autobus PEX, tez Volvo, od dłuzszego czasu jezdzi ze zbita jedna podwójna szyba z lewej strony...
Sob Lis 18, 2006 09:41 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Ja w piątek w Wyszogrodzie puściłem volvo, które chciało się wydostać z dworca w Wyszogrodzie. Kierowca chciał mi podziękować awaryjnymi...ale niestety nie działały...wieć raz zapalił się prawy kierunkowskaz, raz lewy i znow prawy, i lewy Very Happy . Zabawne ale i smutne.
Wto Lis 21, 2006 09:20 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Ja w piątek w Wyszogrodzie puściłem volvo, które chciało się wydostać z dworca w Wyszogrodzie. Kierowca chciał mi podziękować awaryjnymi...ale niestety nie działały...wieć raz zapalił się prawy kierunkowskaz, raz lewy i znow prawy, i lewy Very Happy . Zabawne ale i smutne.

To wcale nie musiało znaczyc, ze nie działaja, kierowcy, czesto zawodowi, tak własnie sobie dziekuja Very Happy
Wto Lis 21, 2006 16:45 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
plocmaster
- LIONS G -

Post Odpowiedz z cytatem
administrator napisał:
Bo tak powinno się robić i się robi w cywilizowanych krajach, a nie jak u nas — awaryjnymi, które powinny służyć do sygnalizowania niebezpieczeństwa. Poza tym zastanów się, co pomyślałby jakiś innostraniec, widząc, jak mocno rozklekotany mig mu „dziękuje” awaryjnymi?

Wto Lis 21, 2006 17:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B105
- MASTERO -

Post Odpowiedz z cytatem
plocmaster napisał:
Bo tak powinno się robić i się robi w cywilizowanych krajach, a nie jak u nas — awaryjnymi, które powinny służyć do sygnalizowania niebezpieczeństwa. Poza tym zastanów się, co pomyślałby jakiś innostraniec, widząc, jak mocno rozklekotany mig mu „dziękuje” awaryjnymi?

No masz wiele racji, chociaz powiem Ci, ze najczestszym wyrazem podziekowania kierowców w "cywilizowanych krajach" jest podniesienie otwartej dłoni, zreszta u nas tez czesto spotykane
Wto Lis 21, 2006 19:59 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Polski Express ma nowy autobus - Volvo 9700 - jest całe białe, na razie bez napisów, ale ma już wylepiony numer (#160), tam gdzie zwykle...
Sob Lis 25, 2006 00:54 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anka

Post Odpowiedz z cytatem
Kolejny krytyczny artykuł o Pex-ie.
"Świąteczna antypromocja. W święta uczniowie, studenci i emeryci jeżdżący wozami Polskiego Expressu stracą zniżki. - W taki czas wszyscy podnoszą ceny - tłumaczy się przewoźnik.(...)
O świąteczne plany zapytaliśmy więc w bydgoskim Komfort Busie, należącym do PKS. - Nie wykorzystujemy pasażerów w ten sposób - mówi Marek Michalski, kierownik działu przewozów. - Nie będzie żadnych podwyżek. Nie zamierzamy oszukiwać naszych klientów."
Choć i tak nic to nie zmieni. W piątek tłumy bedą czekały na Jana Pawła. ja sama nie jeżdżę już Pex-em z Warszawy. Komfort Bus przynajmiej odjeżdża o czasie. w każdym razie życze Pex-owi kolejnych udanych promocji świątecznych. Very Happy
Nie Gru 17, 2006 15:03 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
macfiction
- URBINO 15 -

Post Odpowiedz z cytatem
Anka napisał:
Świąteczna antypromocja. W święta uczniowie, studenci i emeryci jeżdżący wozami Polskiego Expressu stracą zniżki. - W taki czas wszyscy podnoszą ceny - tłumaczy się przewoźnik

Chytry dwa razy traci....
Cytat:
O świąteczne plany zapytaliśmy więc w bydgoskim Komfort Busie, należącym do PKS. - Nie wykorzystujemy pasażerów w ten sposób - mówi Marek Michalski, kierownik działu przewozów. - Nie będzie żadnych podwyżek. Nie zamierzamy oszukiwać naszych klientów."

Co za obłuda! Bilet bagazowy to nie jest wykorzystywanie klientów?
Cytat:
Komfort Bus przynajmiej odjeżdża o czasie

To nie jest tak do końca. Bo wystarczy, że w Alejach Jerozolimskich zrobi się niewielki korek i Komfort- Bus nie ma szans na dojechanie z Dworca Zachodniego na Centralny w 10 minut. Całkiem niedawno pokonywałem ten odcinek w prawie godzinę... Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby ruszanie Komfortów z Dworca Centralnego i przejazd na Zachodni....

Prawda jest taka, że jakość usług przewozowych na linii Płock- Warszawa systematycznie się obniża....
Nie Gru 17, 2006 17:04 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
administrator
- VOLVO 7500 -

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety, dlatego ja zrezygnowałem z usług przewozowych tych firm Smile
to stanie Komfortów w Alejach często też wynika z samej bezmyślności kierowców, bo Jerozolimskie stoją, a np. równoległe ulice dalej nie, ale kierowcy PKSu uparcie tam stoją, sam tego kilka razy doświadczyłem Sad
Na ostatnie zachowania PEXu to brak słów....zamiast dawać przykład Sad
..z doniesień kolegi Dopravy z Czech, jak funkcjonują przewozy za naszą południową granicą?: na linii Brno-Praha funkcjonuje firma "Student Agency" http://www.studentagency.cz/ , standard usługi przypomina początku Komfortów w 2000r.:
- za friko ciepły napój;
- słuchawki do oglądamia filmu, który puszczają na wysuwanych monitorach LCD;
- obsługuje stewardessa;
- za friko gazeta do czytania;
- fotele są SKÓRZANE i bardzo wygodne
CENA: 19 zł... (studenci 14 zł)
Pon Gru 18, 2006 11:14 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
administrator
- VOLVO 7500 -

Post stan PEXa Odpowiedz z cytatem
znalzłem ciekawy tekst http://www.nlife.pl//content/view/1/9/ o stanie PEX-u, polecam, chociaż nie zachęca specjalnie Sad
Czw Kwi 26, 2007 11:37 Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Reklama

Czw Kwi 26, 2007 11:37

Odpowiedz do tematu    Forum Płockie Forum Komunikacyjne Strona Główna » Inni przewoźnicy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: